پایان ماراتن نفس‌گیر انتخابات پارلمانی عراق

تسنیم نوشت:

آخرین مرحله از انتخابات سرنوشت ساز و نفس گیر عراق امروز در فضای آرام و بدور از حادثه یا نقص امنیتی و با استقبال چشم گیر مردم این کشور برگزار شد و لحظاتی پیش صندوق های اخذ رای به روی رای دهندگان بسته شد.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، مردم عراق امروز چهارشنبه به پای صندوق‌های رای رفتند تا با حضور چشم گیر در پای صندوق‌ها نمایندگان اصلح خود را به مجلس بفرستند و سرنوشت سیاسی آینده خود را رقم بزنند.
شبکه خبری اسکای نیوز در خبری فوری از بسته شدن صندوق های آرای پارلمان انتخابات عراق خبر داد.
درهای بیش از هشت هزار مرکز انتخاباتی و بیش از 55 هزار حوزه انتخابیه در تمام مناطق عراق، برای انجام رای گیری عمومی در سومین انتخابات پارلمانی پس از سرنگونی رژیم صدام معدوم و اولین انتخابات پس از خروج اشغالگران آمریکایی به روی واجدان شرایط رای دادن باز شد.
انتخابات پارلمانی عراق راس ساعت 7 صبح به وقت محلی برگزار و راس ساعت 18 به وقت محلی بغداد نیز به پایان می‌رسد که به علت استقبال رای دهندگان در برخی از حوزه‌های اخذ رای ، مدت زمان رای گیری تمدید شد.
در این دور از انتخابات 107 فهرست انتخاباتی در قالب 36 ائتلاف‌ها و جریان‌های سیاسی برای کسب 328 کرسی پارلمان با هم به رقابت پرداختند.
گزارش رسا نه‌های خبری حاکی است که مردم عراق از همان شروع رای گیری و بازگشایی مراکز اخذ رای حضور چشمگیری در انتخابات این کشور داشتند. از همان آغاز رای گیری مردم این کشور در پای صندوق های رای گیری حضور یافتند و رای خود را به صندوق ریختند.
شخصیت های سیاسی این کشور نیز از جمله سران ارشد این کشور همپای مردم این کشور نیز از همان ابتدای رای گیری در مراکز حوزه اخذ رای حضور یافتند و رای خود را به صندوق انداختند. شخصیت های سیاسی عراق همچنین از مردم این کشور خواستند که با حضور گسترده خود در پای صندوق های رای فرد اصلح را انتخاب کنند .
حمله به مراکز برخی از حوزه های رای گیری در برخی از مناطق عراق از حوادثی بود که امروز در این کشور رخ داد و تا لحظه انتشار این گزارش، اخبار یا حادثه ناگوار و نقص امنیتی قابل ذکری گزارش نشده است. گزارش شده است که دو تن از کارمندان کمیساریای عالی مستقل انتخابات عراق کشته شده‌اند.

5252

کد N256644