پیشتازی حزب گمنام انگلیسی در نظرخواهی های مربوط به انتخابات پارلمان اروپا

یوکیپ,پارلمان اروپا

لندن - ایرنا - یک حزب ملی گرا و کمتر شناخته شده انگلیسی با پیشتازی در نظرسنجی های مربوط به انتخابات پارلمان اروپا به دنبال خلق شگفتی در این انتخابات است.

به گزارش ایرنا، ˈحزب استقلال انگلیس (یوکیپ)ˈ تحت رهبری فردی به نام ˈنایجل فراژˈ طی روزهای اخیر کارزار انتخاباتی گسترده و پر سر و صدایی را برای انتخابات ماه آینده پارلمان اروپا آغاز کرده است.

محور اصلی کارزار انتخاباتی این حزب تاکید بر خروج فوری انگلیس از اتحادیه اروپا و همچنین مخالفت با حضور مهاجران خارجی و اقلیت های نژادی و مذهبی در این کشور است.

مردم انگلیس که بطور سنتی دل خوشی از سیاست درهای باز و ادغام بیشتر با کشورهای عضو اتحادیه اروپا ندارند، ظاهرا صدای اعتراض خود را در شعارهای این حزب تندرو یافته اند و قصد دارند در انتخابات آتی پارلمان اروپا به نامزدهای این حزب رای دهند تا صدای اعتراض آنان را به گوش مقامات اتحادیه اروپا برساند.

جدیدترین نظرسنجی انجام شده توسط موسسه افکارسنجی ˈکامرسˈ که برای شبکه تلویزیونی ˈآی تی ویˈ انگلیس انجام شده است، نشان می دهد که 38 درصد مردم در انتخابات پارلمان اروپا از حزب ˈیوکیپˈ حمایت خواهند کرد.

نتایج این نظرسنجی که روز چهارشنبه منتشر شد، حکایت از این دارد که حزب کارگر تحت رهبری اد میلیبند با 27 درصد محبوبیت در رده دوم است و دو حزب حاکم محافظه کار تحت رهبری دیوید کامرون نخست وزیر و لیبرال دموکرات تحت رهبری نیک کلگ معاون نخست وزیر در انتخابات پارلمان اروپا به ترتیب با 18 و 8 درصد در رده های سوم و چهارم قرار دارند.

نظرسنجی موسسه ˈکامرسˈ همچنین نشانگر این است که مجبوبیت حزب یوکیپ طی یک ماه اخیر هشت درصد افزایش یافته در حالی که محبوبیت احزاب اصلی محافظه کار و کارگر در همین مدت به ترتیب چهار و سه درصد کاهش یافته است.

ˈنایجل فراژˈ رهبر حزب استقلال انگلیس (یوکیپ) پیروزی این حزب را در انتخابات روز 22 ماه می (اول خرداد) به زلزله ای در فضای سیاسی انگلیس تشبیه کرده است.

حزب یوکیپ به رغم برخورداری از محبوبیت در انتخابات پارلمان اروپا و حتی انتخابات شوراهای محلی، تاکنون هیچ موفقیتی در انتخابات پارلمانی انگلیس به دست نیاورده و در حال حاضر هیچ نماینده ای در مجلس عوام این کشور ندارد.

رهبر یوکیپ معتقد است که پیروزی این حزب در انتخابات پارلمان اروپا، می تواند راه موفقیت این حزب را در انتخابات آتی پارلمان انگلیس نیز که در بهار سال آینده برگزار خواهد شد، هموار کند.

برخی مقامات احزاب اصلی انگلیس و بسیای از تشکل های مدنی، حزب یوکیپ را به دلیل مواضع افراطی در قبال مهاجران و توهین برخی از اعضای آن به اقلیت های نژادی و مذهبی، یک حزب نژادپرست می دانند.

نایجل فراژ این اتهامات را رد کرده و اعلام کرده است که اخیرا چند عضو حزب یوکیپ به دلیل اظهارات ضداسلامی و نژادپرستانه از حزب اخراج شده اند.

نتایج نظرسنجی اخیر نشان می دهد که حدود 32 درصد سوال شوندگان معتقدند ˈیوکیپˈ یک حزب نژادپرست است.

اروپام**345
کد N256639

خواندنی از سراسر وب