در مراسم تسلیم استوارنامه سفیر ایران

رییس‌جمهور اسلوونی از سیاست ایران برای توافق با 1+5 استقبال کرد

مرتضی درزی رامندی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در لوبلیانا امروز (چهارشنبه) با حضور در کاخ ریاست جمهوری اسلوونی، در یک مراسم رسمی استوارنامه خود را به بوروت پاخور، رییس‌جمهور این کشور تسلیم کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، رییس‌جمهور اسلوونی در این دیدار ضمن آرزوی موقیت برای سفیر کشورمان در دوره ماموریت جدید خود در این کشور، تصریح کرد: اطمینان دارم در این مدت به اتفاق تلاش خواهیم کرد تا با ایجاد درک و اعتماد متقابل سطح روابط دو کشور را بیش از پیش ارتقاء دهیم.

وی با استقبال از سیاست‌های دولت جمهوری اسلامی ایران و تلاش‌ها در جهت حصول به توافق میان ایران و کشورهای 3+3، از ایران به‌عنوان کشوری مهم، تاریخی و کانون ثبات در منطقه یاد کرد.

پاخور با ابلاغ بهترین آرزوهای خود برای دکتر روحانی، رییس‌جمهور اسلامی ایران، علاقمندی برای رایزنی دو طرف جهت ایجاد سرفصل جدیدی از روابط را مورد تاکید قرار داد.

مرتضی رامندی نیز در این ملاقات با ابلاغ سلام دکتر روحانی به رییس‌جمهور اسلوونی، به تشریح سیاست خارجی دولت جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر تعامل سازنده با کشورهای جهان و ازجمله گسترش مناسبات با اتحادیه اروپایی و تقویت روابط با اسلوونی پرداخت.

وی با اشاره به روند مثبت گسترش مناسبات تهران- لوبلیانا در حوزه‌های مختلف، به‌ویژه علاقمندی دو طرف برای افزایش همکاری‌ها از جمله در زمینه‌های اقتصادی و تجاری، تلاش دو کشور برای تقویت و ارتقای سطح همکاری‌ها، افزایش رایزنی‌ها و توافق‌ها را خاطرنشان کرد.

سفیر کشورمان در اسلوونی تصریح کرد که موقعیت جغرافیایی، ارتباطی و اقتصادی مناسب ایران در منطقه و هم‌چنین شناخت و جایگاه اسلوونی در بالکان و هم‌جواری و دسترسی به غرب اروپا، زمینه‌های بسیار خوبی را برای همکاری دو کشور در بخش‌های مختلف فراهم کرده است.

رامندی اطمینان داد که سفارت جمهوری اسلامی ایران در لوبلیانا حداکثر تلاش و فعالیت‌های خود را بر استفاده از ظرفیت‌های فراوان سیاسی، اقتصادی، بازرگانی، فرهنگی، علمی، دانشگاهی و ورزشی معطوف خواهد کرد.

انتهای پیام

کد N256491