علم الهدی: کسانی که سنگ شادی جوانان را به سینه می زنند دروغگو و سیاستی کارند

ایسنا نوشت:

امام جمعه مشهد گفت: کسانی که سنگ شادی و نشاط جوانان را بر سینه می‌زنند، دروغگو هستند و می‌خواهند جوانان را از مبانی فکری و عقیدتی پایین بکشند تا انها را در اختیار مطامع سیاسی خود قرار دهند.

احمد علم‌الهدی در نشستی با فرماندهان سپاه امام رضا(ع) که به مناسبت بزرگداشت هفته عقیدتی سیاسی سپاه و روز معلم در دفتر امام جمعه برگزار شد، گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی پرچم‌های زیادی به نشانه سهم‌خواهی از انقلاب بالا رفت"، فعالیت‌های ایدئولوژیک شهید مطهری و شاگردان ایشان باعث شد تا سایر گروه‌ها به حاشیه بروند و نیروهای متدین و انقلابی داعیه‌دار این پیروزی بزرگ باشند. اولین شعاری که شهید بهشتی سر دادند، «حزب فقط حزب‌الله، رهبر فقط روح‌الله» بود که با این شعار مردم که به صورت دسته‌جمعی نیز آن را فریاد می‌کشیدند موجب شد تا نیروهای مردمی پرچم سایر گروه‌های مدعی در پیروزی انقلاب را پایین بکشند.

امام جمعه مشهد با بیان اینکه "شهید مطهری شخصیتی بود که در شهادت وی، امام(ره) اشک ریختند"، در ادامه گفت: باید به برخی واقعیت‌ها فکر کنیم. انقلاب ما به پیروزی رسید و در حال حاضر در رأس آن رهبری حکیم است که کشور را هدایت می‌کند. 35 سال گذشته قرار بود کشور را از دست رژیم ستمشاهی نجات دهیم اما حالا بخش عظیمی از کره زمین نسبت به براندازی انقلاب ما کمر همت بسته است.

علم‌الهدی با اشاره به مذاکرات هسته‌ای در سال‌های گذشته نیز گفت: دکتر جلیلی خودشان برای من تعریف کردند "زمانی که در استانبول جلسه داشتیم نماینده کشور چین از من وقت ملاقات گرفت و گفت همه کسانی که اینجا هستند یک هدف مشترک دارند و آن این است که ایران نباید فناوری هسته‌ای داشته باشد، ما با وجود شما مخالفیم، اما در روش اجرا با هم اختلاف نظر داریم". امروز دنیا بر سر ما و ارزش‌های انقلابی ما ریخته که به کمتر از نابودی ایران راضی نیستند، اما ما باید چگونه از خود دفاع کنیم؟
امام جمعه مشهد با بیان اینکه "اگر ما در عرصه تثبیت از ارزش‌ها کم بیاوریم، حداقل کاری که دشمن می‌کند این است که مردم ما را از درون خالی می‌کند"، گفت: در این صورت دشمن مردم را تحریک و منحرف می‌کند و اینگونه ما همه چیز را از دست خواهیم داد. اگر در عرصه انقلاب فکری و فرهنگی قوی وارد شویم، با کمال قدرت در برابر بدخواهان انقلاب ایستادگی خواهیم کرد و در مسیر اصلی دفاع قرار خواهیم گرفت.

علم‌الهدی با بیان اینکه "عده‌ای در کشور علاقه‌مند به حکومت و مدیریت هستند"، گفت: این افراد برای رسیدن به هدف خود می‌خواهند فتیله برخی تقیدهای فرهنگی و فکری در جامعه را پائین بکشند. کسانی که سنگ شادی و نشاط جوانان را بر سینه می‌زنند، دروغگو هستند. جوان شاد، عیاش و خوش‌گذران کسی است که با وزش هر بادی به سمتی می‌رود. اینان جوانان را به خاطر شاد بودن نمی‌خواهند، آنها می‌خواهند تا جوانان را از مبانی فکری و عقیدتی پایین بکشند تا این نیرو را در اختیار مطامع سیاسی خود قرار دهند.

این عضو مجلس خبرگان رهبری در پایان گفت: این عده می‌خواهند برخی تقیدها را کمرنگ کنند و با ترویج لاابالی‌گری به اهداف خود برسند. اینها اگر مزدور دشمن نباشند، قدرت‌یاب و قدرت‌طلب هستند که می‌خواهند برای خود فضای مناسب در کشور دست و پا کنند.


45231

 

کد N256460