بوسنی با اتباعی که به عضویت تروریست ها در می آیند برخورد می کند

بوسنی

تهران - ایرنا - خبرگزاری فرانسه روز چهار شنبه در گزارشی از سارایوو اعلام کرد پارلمان بوسنی با تصویب یک قانون به دولت اجازه داد تا با آن دسته از شهروندان بوسنیایی که به استخدام گروههای تروریست در می آیند، مقابله کنند.

براساس این گزارش، پارلمان بوسنی دیروز/سه شنبه به دولت و نهادهای امنیتی و قضایی کشور اجازه داد با آن دسته از شهروندان بوسنیایی که با اهداف خاص به استخدام گروههای تروریست در می آیند، برخورد قانونی کرده و حتی دستگیر کنند.

به گزارش فرانس پرس، پارلمان بوسنی این قانون را پس از آن تصویب کرد که تقریبا 150 نفر از شهروندان بوسنی به تازگی به گروه های اسلامی جهادی (تروریست ها) در سوریه پیوستند.

براساس این قانون جدید که به اتفاق آراء در پارلمان بوسنی تصویب شد، ضابطین قانون براحتی می توانند هر یک از شهروندان این کشور را به سبب پیوستن به ارتش یک کشور خارجی یا یک سازمان شبه نظامی به منظور جنگ در خارج گناهکار شناخته و آنها را حداقل به مدت سه سال زندانی کنند.

طبق این قانون ، ضابطین حتی می توانند آنهایی را که به در سازماندهی، آموزش یا استقرار تروریست ها نقش دارند را نیز مجرم شناخته و آنها را از یک تا 10 سال زندانی کنند.

مترجمام**1378**1547
کد N256443