کشورهای عضو گروه ˈآلباˈبرای نخستین بار در نمایشگاه کتاب تهران

کتاب 93,گروه آلبا

تهران-ایرنا- مسوول غرفه کشورهای عضو اتحادیه بولیواری موسوم به گروه ˈآلباˈ، نخستین حضور این گروه را در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران برای ارتقای جایگاه بین المللی این سازمان بین دولتی آمریکای لاتین موثر و سازنده عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، کشورهای عضو اتحادیه بولیواری موسوم به گروه ˈآلباˈ برای نخستین بار در این رویداد فرهنگی بین المللی حضور یافته اند.

ˈلوییس اف. مالتاˈ، از مسوولان سفارت جمهوری ونزوئلا در تهران که در غرفه گروه ˈآلباˈ در نمایشگاه بین المللی تهران حضور داشت در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: این سازمان که شامل 9 کشور آمریکای لاتین و حوزه دریای کاراییب است در اولین حضور خود در این نمایشگاه، کتاب های مختلفی در زمینه شعر و ادبیات، سیاست، فعالیت های تجاری و بازرگانی و جاذبه های گردشگری کشورهای کوبا، ونزوئلا، نیکاراگوئه، بولیوی و اکوادور به نمایش گذاشته است.

وی درباره هدف حضور گروه آلبا در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران افزود: سازمان ما با گروه ها و سازمان های مختلفی همکاری می کند و در صدد توسعه فعالیت هایش به سایر کشورهاست. ما در کشورهای فرانسه، آمریکا، کره، ایتالیا، چین و روسیه فعالیت و حضور داشته ایم و در پی گسترش روابط خود با ایران هستیم و معتقدیم که حضور ما در این نمایشگاه برای ارتقای جایگاه آلبا مفید خواهد بود.

مالتا حضور در تهران را به خاطر همکاری و مساعدت های سفارت ایران آسان و خالی از مشکل عنوان کرد و ضمن ابراز رضایت از امکانات رفاهی و تسهیلات نمایشگاه کتاب تهران، افزود: این سازمان در ونزوئلا درخواست داد که در این نمایشگاه شرکت کند و ایران نیز از حضور ما استقبال کرد. ما در این غرفه کتاب هایی را به زبان های انگلیسی و اسپانیایی و برخی آثار ترجمه شده به فارسی عرضه می کنیم که تعدادی از آنها به شرح زندگی سیاسی و ایدئولوژی سیاستمداران برجسته آمریکای لاتین از جمله ˈفیدل کاستروˈ، ˈسیمون بولیوارˈ، ˈآنتونیو خوزه دو سوکرهˈ و ˈهوگو چاوزˈ اختصاص دارد.

وی رویدادهای بین المللی فرهنگی مانند نمایشگاه های کتاب و جشنواره های هنری را بستر بسیار مناسبی برای توسعه روابط بین کشورها و برقراری روابط دوستانه دانست و افزود: ونزوئلا به حضور در چنین عرصه هایی بسیار علاقه مند است. ما امیدواریم که سال بعد هم بتوانیم در این نمایشگاه شرکت کنیم.

مجموعه ˈایدئولوژی های سیاسی بولیواریˈ مجموعه دو زبانه ای به فارسی و اسپانیولی است که در قالب 5 جلد کتاب دیدگاه های سیاسی بولیواری را شرح می دهد. این بسته که از سوی انتشارات سفارت ونزوئلا در ایران منتشر شده است در غرفه گروه آلبا به رایگان عرضه می شود.

ˈاتحاد بولیواری مردمان آمریکای ما- پیمان تجاری مردمˈ موسوم به ALBA-TCP یک سازمان بین دولتی است که هدف خود را همگرایی بین ظرفیت ها و توانایی های 9 کشور عضو خود تعریف کرده است. ونزوئلا، کوبا، بولیوی، نیاکاراگوئه، جمهوری دومینیکن، جزایر ˈآنتیگوا و باربوداˈ، اکوادور، ˈسن وینسنت و گرانادیناسˈ و ˈسانتالوسیاˈ، عضو این گروه هستند.

مترجمام**9330 **1010
کد N256432