یک میلیارد دلار ذخایر مهمات پنتاگون کاهش می‌یابد

سیاسی

براساس منابع وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون قصد دارد تا ذخایر مهماتش را به ارزش بیش از یک میلیارد دلار کاهش دهد اگرچه بسیاری از این گلوله‌ها و موشک‌ها هنوز قابل استفاده هستند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از صدای روسیه، اگرچه توضیح این مسأله که کدام بخش ویژه این زرادخانه باقی می‌ماند، غیرممکن است اما یکی از دفاتر پاسخگویی دولت در گزارشی افشا کرد، کارایی و قابلیت سیستم‌های فهرست‌بندی تجهیزات و اقلام وزارت دفاع آمریکا به شدت پایین است.

سناتور تام کارپر، رئیس کمیته امور دولتی و امنیتی آمریکا گفت: اگر پنتاگون بتواند چگونگی مدیریت مهمات خود را بهبود بخشد، فرصت بسیار بزرگی برای پس‌انداز میلیون‌ها یا میلیاردها دلار به وجود می‌آید.

وی افزود: با وجود سال‌ها تلاش اما ارتش، نیروی دریایی و نیروی هوایی هنوز روش کارآمدی برای انجام کارهای ابتدایی همچون تقسیم گلوله‌های اضافی ندارند. این گزارش دفتر پاسخگوی دولت کاملا نشان می‌دهد که سیستم‌های قدیمی ارتش ما منجر به صرف میلیون‌ها دلار در خرید مهمات اسراف‌کارانه می‌شود.

براساس این بیانیه رسمی، پنتاگون زرادخانه مهمات معمولی ارزش 70 میلیارد دلار دارد و ارتش به لزوم خود کار کردن روند مدیریت این دارایی‌ها اذعان دارد.

سال‌هاست که بر روی این پایگاه داده‌ها کار شده است، اما هنوز برای تمامی سرویس‌های نظامی هماهنگ نشده است چرا که هر یک از آن‌ها سیستم اطلاعاتی خود را دارند که قادر به تبادل داده‌های واقعی به طور هم‌زمان نیستند. تنها اداره‌ای که سیستم جدید پنتاگون را اختیار کرده، ارتش آمریکاست، در حالی که نیروی هوایی دریایی و تفنگداران دریایی آمریکا همچنان از سیستم‌های قدیمی استفاده می‌کنند.

‌در همین حال در گزارش دفتر پاسخگویی دولت آمده است، اگر چه کنفرانس‌های سالانه‌ای توسط سرویس‌های نظامی به منظور تبادل اطلاعات درباره مهمات اضافی برگزار می‌شود اما داده‌های مهم درباره زرادخانه‌های بدون استفاده از دفاتر ناپدید می‌شوند. در نتیجه میزان نامشخصی از مهمات قابل استفاده، از بین بروند.

این کنفرانس‌های سالانه حدود 70 میلیون دلار را هر سال پس انداز می‌کنند در حالی که میلیاردها دلار اسراف می‌شود.

سناتور تام کارپر ادامه داد: ما نمی‌توانیم به راحتی از این اسراف و بی‌کفایتی چشم‌پوشی کنیم. پنتاگون مسئولیت مدیریت کارآمد زرادخانه‌های مهمات خود را به عهده دارد نه تنها به دلیل اهمیت مالی بلکه به این دلیل که سیستم‌های قدیمی فهرست‌بندی مهمات ما می‌تواند حق سربازان ما را پایمال کرده و به توانایی آن‌ها برای تکمیل ماموریتشان لطمه بزند.

انتهای پیام

کد N256175