نوبخت مطرح کرد؛ /۳/

تقاضای دولت برای پیگیری قضایی مستند «من روحانی هستم»

دولت,جلسه هیات دولت,نوبخت

ضمن اینکه طبق بند (و) تبصره ۲۱ قانون هدفمندی چگونگی پرداخت‌ها در اختیار دولت فرار گرفته اما از اردیبهشت دولت یارانه افراد را به حساب آن‌ها واریز خواهد کرد ما قانون را اجرا می‌کنیم و سعی می‌کنیم در این خصوص به تدریج عمل کنیم.

سخنگوی دولت گفت: دولت خواستار پیگیری قضایی مستند «من روحانی هستم» است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد باقر نوبخت در حاشیه امروز جلسه هیات دولت در واکنش به مستند «من روحانی هستم» گفت: این مجموعه منتشر شده با اهداف مغرضانه‌ای تهیه شده است و برخی موارد مستند به گونه‌ای کنار هم قرار گرفته تا غرض تهیه کننده این مستند تامین شود.

وی با تاکید بر اینکه این مستند یک مجموعه تحریف شده است گفت: این مستند قابل پیگیری قضائی است و ما از قوه قضائیه انتظار داریم به این موضوع رسیدگی کند. دادستان کل کشور نیز اعلام کرد که در راستای قانون در این خصوص اقدام خواهد شد ما هم منتظر این اقدامات هستیم.

سخنگوی دولت در خصوص حواشی دفن ریچارد فرای گفت: با توجه به ماهیت سیاسی موضوع که ممکن است این مسئله مورد سوء استفاده برخی از محافل سیاسی خارجی قرار گیرد، همه مواضع رسمی دولت پیرامون این مسئله توسط وزارت خارجه و سخنگوی آن به اطلاع عموم خواهد رسید.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگاری که عنوان می‌کرد که برخی تلاش می‌کنند این مسئله را القا کنند که میزان پایین انصراف‌ها از دریافت یارانه به حساب کم شده محبوبیت دولت است، گفت: ما در مقابل روالی که از سال ۸۹ در کشور درحال اجرا بود و برخی از خانوار‌ها از آن استفاده می‌کردند پیشنهاد دادیم که عده‌ای که تمکن مالی دارند از دریافت مبالغی که ۲۲ هر ماه به حساب آن‌ها واریز می‌شود منصرف شوند تا ما بتوانیم کارهای عمومی و خدماتی دیگر انجام دهیم.

نوبخت خاطر نشان کرد: ضمن تشکر مجدد از کسانی که از دریافت یارانه انصراف دادند باید بگویم اگر دیگران این میزان از انصراف‌ها را عدم مقبولیت دولت تلقی می‌کنند، شاید بتوانیم کارشکنی‌های پیرامون این مسئله را نیز پای این بگذاریم که آن‌ها فکر می‌کردند اگر انصراف‌ها بیشتر شود دولت مقبولیت بیشتری پیدا خواهد کرد، اما به هر حال این انتخاب مردم بود و ما به آن احترام می‌گذاریم.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا همه افرادی که در فاز دوم هدفمندی ثبت نا‌م کردند یارانه نقدی را دریافت خواهند کرد؟ گفت: ضمن اینکه طبق بند (و) تبصره ۲۱ قانون هدفمندی چگونگی پرداخت‌ها در اختیار دولت فرار گرفته اما از اردیبهشت دولت یارانه افراد را به حساب آن‌ها واریز خواهد کرد ما قانون را اجرا می‌کنیم و سعی می‌کنیم در این خصوص به تدریج عمل کنیم.

کد N255766