الکساندر تورچینف:

ارتش اوكراین به حالت آماده‌باش كامل درآمده است

سیاسی

«الکساندر تورچینف» با اذعان به این‌که دولت اوکراین قادر به کنترل اوضاع در شرق این کشور نیست، گفت: «با توجه به احتمال اقدام نظامی روسیه علیه اوکراین، نیروهای مسلح ما به حالت آماده‌باش کامل درآمده‌اند.»

رئیس‌جمهوری موقت اوکراین امروز – چهارشنبه - اعلام کرد که ارتش این کشور برای مقابله با «تهدید تهاجم روسیه» به حالت آماده‌باش کامل درآمده است.

به گزارش ایلنا به نقل از راشا تودی، «الکساندر تورچینف» با اذعان به این‌که دولت اوکراین قادر به کنترل اوضاع در شرق این کشور نیست، در نشست شورای سران مناطق اوکراین در کی‌یف گفت: «با توجه به احتمال اقدام نظامی روسیه علیه اوکراین، نیروهای مسلح ما به حالت آماده‌باش کامل درآمده‌اند.»

وی همچنین خواستار تسریع روند تشکیل گروه‌های نظامی محلی وفادار به کی‌یف شد.

تورچینف تاکید کرد: «باید این قابلیت را داشته باشیم که این واحد‌ها را به سرعت برای حمایت از سایر مناطق در برابر این تهدید‌ها اعزام کنیم.»

وی با تاکید بر این‌که دولت اوکراین نمی‌تواند به طور کامل بر مناطق شرقی کنترل داشته باشد، گفت که برخی مسئولان با سازمان‌های تروریستی همکاری می‌کنند.

رئیس‌جمهوری موقت اوکراین تاکید کرد که مهم‌ترین اولویت دولت، جلوگیری از گسترش تهدیدهای تروریستی به سایر مناطق این کشور است.

مواضع تورچینف در حالی اتخاذ می‌شود که مقام‌های روسیه بار‌ها تاکید کرده‌اند که تصمیمی برای انجام اقدام نظامی علیه اوکراین ندارند.

کد N255664