سفیر آمریکا، روسیه را تهدید کرد

مهر نوشت:

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، "جفری پیات" سفیر آمریکا در کی یف، اعلام کرد در صورتی که نظامیان روس از مرز روسیه با اوکراین عبور کنند با واکنش تند و اجتناب ناپذیر مواجه می شوند.

این برای نخستین بار است که سفیر آمریکا در اوکراین روسیه را تهدید می کند و بدین ترتیب تقابل مسکو و واشنگتن در مورد کی یف وارد مرحله جدیدی می شود.

از سوی دیگر بعد از اعزام نیروهای آمریکایی به کشورهای همسایه روسیه همچون لتونی، لیتوانی و استونی، فرانسه و انگلیس نیز اقدام به اعزام هشت فروند جنگنده به لیتوانی کرده اند.

این تهدید و اعزام جنگنده ها در حالی انجام می شوند که عصر روز گذشته شرق اوکراین مجددا ناآرام شد و در شهر لوهانسک جدائی طلبان اقدام به تسخیر ساختمان های دولتی کردند.

بر اساس این گزارش، جدائی طلبان حاضر در شرق اوکراین اقدامات خود را در شهر لوهانسک از سر گرفته اند به طوری که شب گذشته دفتر استانداری و دادستانی این شهر به اشغال آن ها در آمد. بر همین اساس یک مرکز پلیس نیز در این شهر از سوی جدائی طلبان مورد حمله قرار گرفت.

تحولات روز گذشته در لوهانسک در حالی رخ داد که چند روز قبل ایتارتاس از تشکیل "جمهوری مردمی" در این شهر از سوی جدائی طلبان خبر داده بود.

5252

کد N255476