تغییر کاربری باغ در همدان برای حمایت از تیم‌های پاس و الوند!

استان ها

چندی پیش بود که موضوع تغییر کاربری متراژ بالایی از اراضی در یکی از مناطق بکر همدان توسط دو باشگاه الوند و پاس، دهان به دهان شد. آن زمان رسانه‌ها خیلی به این موضوع دامن نزده و ترجیح دادند در روزهایی که تیم‌های پاس و الوند بیش از هر چیز به آرامش نیاز دارند، سکوت کنند.

به گزارش خبرنگار ‌خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه همدان، مولوی، رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی همدان در نشست خبری اعضای شورای شهر همدان با اشاره به تغییر کاربری اراضی توسط تیم‌های پاس و الوند به خبرنگار ایسنا گفت: ما به هیچ وجه مخالف حمایت از تیم‌های الوند و پاس نیستیم، اما به چه قیمت باغ‌ها تخریب می‌شود؟ به قیمت اینکه چند فوتبالیست به خاطر حفظ منافع چند دلال به توپ پا بزنند؟

وی ادامه داد: چندی پیش 2000 مترمربع در منطقه استادان همدان از طریق مالک یکی از این تیم‌ها تغییر کاربردی داده شد. او دلال‌هایی را اجیر کرد تا این مقدار زمین را به پول هنگفت تبدیل کرده و به باشگاه خود تزریق کند.

مولوی اضافه کرد: این 2000 متر وقتی کاربری باغ و زراعی داشت. در خوش بینانه ترین حالت متری 500 هزار تومان خرید و فروش می‌شد، اما هم اینک با تغییر کاربری و تبدیل شدن به ملک مسکونی حداقل متری ده میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. این یک اتفاق دردناک و سنگین برای جامعه ماست.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر گفت: حرف من این است که اگر قرار به کمک این تیم هاست از همان بودجه‌های شهرداری و استانداری تامین شود. اگر از بودجه‌های این دو ارگان هزینه می‌شد ما حرفی نداشتیم اما چرا باغ را تغییر کاربری می‌دهند؟ این ظلم بسیار بزرگی در حق نسل‌های بعدی ماست. چنین فضاهایی متعلق به مردم است.

مولوی در پاسخ به این سوال که آیا شورای شهر همدان امسال از لحاظ مالی کمکی به دو تیم پاس و الوند کرده است؟ می‌گوید: امسال هیچ کمکی صورت نگرفت، اما سال گذشته از سوی شورای شهر به هر کدام از تیم‌ها 2 میلیارد تومان کمک شد.

انتهای پیام

کد N255437