مرگ ترس از مرگ یک اعدامی در آمریکا

زندان

تهران-ایرنا- اجرای احکام اعدام درایالت اوکلاهمای آمریکا در پی جنجال بر سر اهمال و بی توجهی صورت گرفته در اعدام یکی از محکومان، به حال تعلیق در آمد.

به گزارش روز چهارشنبه شبکه تلویزیونی سی.ان.ان، حکم اعدام صادر شده برای ˈکلیتون لاکتˈبا استفاده از تزریق ماده سمی، دیروز(سه شنبه) با اهمال و غفلت مسوولان زندان اوکلاهما اجرا شد، به طوری که این زندانی پس از اولین تزریق همچنان هوشیار بود و 43 دقیقه بعد تنها بر اثر ترس از مرگ دچار حمله قلبی شد و جان سپرد.

براساس این گزارش، این موضوع منجر شد تا حکم اعدام برای زندانی بعدی که قرار بود به همین نحو به اجرا گذارده شود، لغو شود.

ˈدین سندفوردˈ وکیل این محکوم به اعدام گفت: گرچه اولین تزریق باید موجب بیهوشی شود، اما وی متوجه تکان های بدن موکلش که گویی تلاش می کرد حرفی بزند، شده بود. فرمانداری اوکلاهما در پی جنجال بر سر این قضیه، دستور تحقیق صادر کرد و اجرای احکام اعدام در این ایالت را دو هفته به تعویق انداخت.

بنابر این گزارش، در34 ایالت آمریکا برای محکومان مجازات اعدام تعیین می شود و در میان آنها، تگزاس و سپس اوکلاهما بالاترین میزان صدور حکم اعدام را دارند.

در سال 2013، 39 زندانی در آمریکا اعدام شدند و هم اکنون سه هزار و 108 محکوم به اعدام در این کشور در انتظار اجرای حکم هستند.

مترجمام **1302** 1064
کد N255311