با اشاره به سخنان شب گذشته رییس‌جمهور؛

گروسی: احساس آرامش و امنیت مردم موجب ثبات در بازار است

سیاسی

نماینده مردم شهریار در مجلس با بیان اینکه ارائه گزارش توسط رییس‌جمهور به مردم، اعتماد آنها را جلب می‌کند، اظهار کرد: احساس آرامش و امنیت مردم موجب ثبات در بازار است.

حسین گروسی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با ارزیابی مثبت از گفت‌وگوی شب گذشته رییس‌جمهور با مردم، گفت: از جمله مهم‌ترین موارد مطرح شده توسط رییس‌جمهور بحث تنش‌زدایی در داخل و خارج از کشور بود که در حال حاضر نیز دولت توانسته در دیپلماسی آرامش حاکم کند.

وی ادامه داد: با تدبیر دولت یازدهم اجماع جهانی بر ضد ایران بسیار منعطف‌تر شد و بسیاری از افرادی که مسبب اجماع ضد کشورمان بودند، حالا با یکدیگر درگیر هستند که یکی از نکات مثبت سیاست خارجی دولت بوده است.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به توضیحات شب گذشته رییس‌جمهور در خصوص مباحث اقتصادی، اظهار کرد: دولت در بحث اقتصادی به دنبال این است که تولید و رشد اقتصادی را افزایش داده و حداقل رشد اقتصادی سه درصد را فراهم کند که این کار بزرگی برای پیشرفت اقتصاد کشور است.

گروسی همچنین در خصوص مباحث مطرح شده درباره اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها توسط رییس‌جمهور و تاثیر آن بر جامعه، گفت: بخشی از موضوع ثبات در بازار به احساس آرامش و امنیت مردم و بخشی دیگر به ارتقای سطح تولید بستگی دارد که اگر این دو به ثبات نسبی برسند، قطعا شاهد کاهش نرخ تورم و افزایش رشد اقتصادی خواهیم بود. توضیحات رییس‌جمهور نیز می‌تواند در بخش تولید سازوکار خوبی برای پیشرفت فراهم کرده تا شاهد رشد و تعالی در بخش صنعت و کشاورزی باشیم.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس همچنین با بیان اینکه ارائه گزارش توسط رییس‌جمهور می‌تواند اعتماد مردم را جلب کند، افزود: مردمی که در تمام این 35 سال در شرایط مختلف اقتصادی، فرهنگی و انقلابی مسئولان را همراهی کرده‌اند باید از وضعیت کشور اطلاع داشته باشند به طور مثال اگر در بحث هدفمندی یارانه‌ها از ابتدا به درستی با مردم سخن گفته می‌شد بسیاری از مشکلات فعلی پیش نمی‌آمد.

وی در پایان در خصوص برخی انتقادات و تخریب‌های صورت گرفته علیه دولت، گفت: هیچ کس مخالف انتقاد سازنده نیست. انتقاد موجب رشد و تعالی کشور می‌شود و نقد هیچگاه موجب اختلاف نخواهد شد اما آنچه ایجاد اختلاف می‌کند دروغ و سیاه‌نمایی است که مسئولان و دلسوزان نظام برای همراهی با دولت باید به بیان انتقادهای سازنده و منطقی بپردازند.

انتهای پیام

کد N255248