عضو کمیسیون بهداشت و درمان:

دولت روحانی یک فرصت است/سلامت، پشتیبانی سیاسی پیدا کرده است

سیاسی

یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: حوزه سلامت از پشتیبانی سیاسی برخوردار شده است و امید می‌رود که اعتبار ناشی از اجرای هدفمندی نیز به بدنه بودجه وزارت بهداشت تزریق شده تا بخشی از چالش‌های این حوزه برطرف شود.

یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: حوزه سلامت از پشتیبانی سیاسی برخوردار شده است و امید می‌رود که اعتبار ناشی از اجرای هدفمندی نیز به بدنه بودجه وزارت بهداشت تزریق شده تا بخشی از چالش‌های این حوزه برطرف شود.

عابد فتاحی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در ارزیابی خود از صحبت‌های شب گذشته رئیس‌جمهور با مردم گفت: رئیس‌جمهور همواره در سخنانش سعی داشته اتحاد در کشور بین همه گروه‌ها باشد و همین طور منجر به تنش‌زدایی در خارج از کشور شود.

وی با بیان اینکه هر زمان که تریبون در اختیار رئیس‌جمهور قرار گرفته بسیار پیام‌های سازنده و امیدوارکننده‌ای را به مردم داده است اظهار کرد:‌ بر همین اساس بر ما، گروه‌ها و دیگر تشکل‌ها واجب است که مسائلی که به نفع مردم نیست را مطرح نکنیم و در این شرایطی که گرانی و تورم وجود دارد همه دست در دست هم دهیم و به دولت کمک کنیم.

نماینده مردم ارومیه در مجلس تاکید کرد: بنده دولت آقای روحانی را یک فرصت می‌دانم و معتقدم دولت روحانی برای ما یک فرصت و یک امید است و به این خاطر به این نکته توجه کنیم که با بداخلاقی‌های سیاسی می خواهیم به چه کسی ضربه بزنیم؟ مگر این نظام از ما نیست؟ مگر غیر از ما شخص دیگری هست که بخواهیم خدای نکرده این همه نعره بکشیم؟

فتاحی تصریح کرد: انتقادهای تخریبی چرا باید صورت گیرد؟ در حالی که کسی که انتقاد می‌کند روی سر ما جا دارد و ما باید اگر پیشنهادی داریم در انتقادهای سازنده مطرح کنیم تا دولت و هیات وزیران در مسیری که می‌روند به نتیجه مطلوب‌تر برسند اما گاهی مشاهده می‌شود با کارهای تخریبی می‌خواهند جلوی دولت را بگیرند که ضرر و زیان آن به مردم برمی‌گردد.

وی خاطرنشان کرد: تمام جناح‌های سیاسی توجه داشته باشند امنیت و آرامشی که در کشور حاکم است و فرهنگ‌سازی برای تلقی با مهندسی ایرانی و اقتصاد مقاومتی و با پروژه‌هایی که سیاستمداران و اقتصاددانان ایران و تمام قشرهای سازنده ترسیم کرده‌اند اجازه دهند با این آرامش و امنیت در حوزه خودمان مشغول به کار شویم و این خواست ماست.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به صحبت‌های رئیس‌جمهور و وعده‌های وی در حوزه سلامت اظهار کرد: بعد از 35 سال باید گفت تا به این اندازه در رابطه با سلامت هم به شکل تئوری و هم عملی این اندازه موفقیت‌های قدرتمندی حاصل نشده بود اما خوشبختانه مدیریت اجرایی کشور،‌ هم وزارت بهداشت،‌ کمیسیون بهداشت مجلس، سازمان نظام‌پزشکی و تمامی دست‌اندرکاران به این بخش ورود کرده‌اند.

فتاحی با اشاره به اینکه حوزه سلامت فرهنگی ایجاد شده است که باید تقویت شود، به ابلاغ سیاست‌های کلان حوزه سلامت از سوی رهبری اشاره کرد و افزود: مقام معظم رهبری با ابلاغ سیاست‌های کلان حوزه سلامت رسما پشتیبانی خود را از این حوزه ابراز کردند و همین طور رئیس‌جمهور در هر صحبتی که هر کجا انجام داده است یکی از اولویت‌هایش سلامت بوده است.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس یادآور شد: همیشه صحبت از این بود که سلامت از پشتیبانی سیاست به دور و تنهاست اما الان احساس می‌شود سلامت نیز پشتیبانی سیاسی پیدا کرده است و با این رویه شاهد کاهش سهم مردم از پرداخت‌های هزینه‌های درمانی خواهیم بود و از آنجایی که فرهنگ‌سازی و کار اجرایی آغاز شده است این حوزه از هر جهت مورد پشتیبانی قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه از نظر دارویی به لحاظ کمی و کیفی به خودکفایی رسیده‌ایم گفت: به راحتی می‌توانیم این نوید را دهیم که از سال 93 برای نخستین‌بار به شکل عملی پرداختی مردم از بابت خدمات درمانی به نقطه مطلوب می‌رسد و مردم از بابت پرداختی مشکلی نخواهند داشت.

فتاحی همچنین به اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها و سهم سلامت از این بخش اشاره کرد و گفت: همان تعدادی هم که انصراف داده‌اند مبلغ آن در حدی خواهد بود که به حوزه سلامت اختصاص یابد اما تا حدودی مسائلی که به عنوان چالش بر سر اهداف حوزه سلامت وجود دارد با کمکی که از هدفمندی یارانه‌ها حاصل می‌شود به بودجه وزارت بهداشت تزریق خواهد شد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس در پایان اظهار کرد: مساله دیگر حلقه گمشده سلامت در بخش تغذیه مردم بود که اخیرا بر روی سبد غذایی مردم توجه ویژه‌ای صورت می‌گیرد و این مساله پیشگیری خوبی از بروز بیماری‌ها خواهد کرد.

انتهای پیام

کد N255205