خودسوزی انتخاباتی در بزرگترین دموکراسی دنیا

هند,انتخابات

دهلی نو - ایرنا - در جریان یک مناظره انتخاباتی در هند یک شهروند خود و یکی از نامزدهای رسیدن به کرسی مجلس عوام (لوک سابا) را به آتش کشید.

به گزارش ایرنا، منابع رسانه ای هند روز چهارشنبه خبر دادند ˈکامروزاما فائوجیˈ نامزد انتخابات پارلمانی از شمال این کشور و از حزب ˈبی اس پیˈ اکنون در بیمارستانی در شهر لکنو مرکز ایالت آندراپرادش با 75 درصد سوختگی تحت معالجه می باشد.

پزشکان حال این سیاستمدار هندی را وخیم گزارش کرده اند.

دراین حادثه که در مناظره زنده در پارکی در شهر ˈسلطان پورˈ در شمال شرق هند به وقوع پیوست، یکی از تماشاچیان به سرعت به وسیله بنزین خود را آتش زد و به رهبر یک حزب محلی حمله کرد و او را بغل گرفت.

این مناظره میان چند نامزد انتخابات مجلس عوام هند (لوک سابا) در این منطقه برگزار شده بود.

به گفته پلیس فرد مهاجم 95 درصد و مقام سیاسی 75 درصد دچار سوختگی شده اند.

هنوز انگیزه فرد مهاجم از این حمله مشخص نشده اما برخی منابع می گویند وی دچار اختلال روانی بوده است.

پیش از این نیز در جریان مناظره ها و تبلیغات انتخاباتی، حملاتی به نامزدهای رسیدن به کرسی مجلس هند شده بود اما مورد اخیر یکی از دردناک ترین و دلخراش ترین حوادث بوده است.

دو هفته قبل ˈآرویند کجریوال ˈ رییس حزب تازه تاسیس عام آدمی وقتی در یک از خیابان های دهلی نو سرگرم تبلیغات بود مورد حمله یک راننده مسافرکش قرار گرفت و از ناحیه صورت دچار جراحات شد.

مرحله هفتم انتخابات پارلمانی هند که 9 مرحله دارد از صبح امروز (چهارشنبه) در 89 حوزه در ایالت های گجرات، پنجاب، آندرا پرادش، بیهار، جامو و کشمیر ، اوتارپرادش و بنگال غربی آغاز شده است.

دو مرحله باقیمانده دیگر این انتخابات نیز در تاریخ های هفتم و دوازدهم می (17 و 22 اردیبهشت) برگزار خواهد شد.

حزب پیروز در انتخابات شانزدهمین دوره مجلس عوام ، دولت آینده هند را نیز تشکیل خواهد داد.

آساق ** 2164 ** 275 **
کد N255141