حسینی: باندبازی‌ها نباید مانع کار نظارتی شوراها شود

حجت الاسلام سید مرتضی حسینی گفت: خدمت به مردم، توفیقی از جانب خدا به شوراهای اسلامی است و اعضای شورا باید این توفیق را با خدمت رسانی به مردم قدر بدانند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سید مرتضی حسینی نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی در همایش بزرگداشت روز شورا‌ها که روز گذشته در سالن اجتماعات سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: شورا‌ها باید قدر مقام و جایگاه خود را بدانند و اگر چه شاید زحمت این کار بالاست اما دارای ثواب هم است.

وی افزود: ممکن است که مردم در مراجعه به شورا‌ها درخواست‌هایی خارج از امکانات و اختیارات آن‌ها داشته باشند اما در بعضی مواقع یک سری کار‌ها به دست و امضای شورا‌ها ممکن است که رفع شود و این توفیقی از جانب خداست تا با امکاناتی که در اختیار دارند مشکلات مردم را حل کنند.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وظایف شورا‌ها خاطرنشان کرد: مسئولیت اصلی در شوراهای شهر و روستا بر دوش اعضای شوراهاست و اعضای شورا باید با هم فکری و هم اندیشی جمعی و استفاده از نظرات نخبگان و مردم در تصمیم گیری به شهردار کمک کنند.

حسینی تصریح کرد: نظارت بر عملکرد شهرداری‌ها و دهیاری‌ها از وظایف دیگر شورا‌ها می‌باشد و همانطور که نمایندگان مجلس وظیفه وضع و نظارت بر اجرای قانون را برعهده دارند شورا‌ها هم باید نسبت به عملکرد شهردار‌ها و دهیار‌ها بی‌توجه نباشند چرا که در قیامت باید جوابگوی مسئولیت خود باشند.

عضو کمسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: رابطه‌ها و باند بازی‌ها نباید مانع نظارت شورا‌ها در مسائل مالی و مادی شود که خدای نکرده اگر این اتفاق بیفتد بیت المال در جای دیگری صرف خواهد شد.

انتهای پیام

کد N255111