انتقاد ریاض از کارشکنی‌های تل‌آویو در ایجاد منطقه عاری از سلاح‌ هسته‌ای

سیاسی

نماینده عربستان در سازمان ملل اظهار کرد: اسرائیل بر سر راه تلاش‌های بین‌المللی برای ایجاد منطقه عاری از سلاح‌های هسته‌ای و سلاح‌های کشتار جمعی مانع ایجاد می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری سی.ان.ان، عبدالله المعلمی، نماینده عربستان در سازمان ملل عنوان داشت: در برخی از مناطق جهان موفقیت‌های چشمگیری در خلع سلاح‌های هسته‌ای صورت گرفته است و علت آن در این امر نهفته است که آن کشورها همکاری لازم را به عمل آورده و درک کردند که باید همزیستی مسالمت آمیز توام با امنیت با یکدیگر داشته باشند.

وی در ادامه گفت: اما ما می‌بینیم که موانعی بر سر راه تلاش‌های بین‌الملل و منطقه‌ برای ایجاد منطقه عاری از سلاح‌های هسته‌ای وجود دارد.

المعلمی خاطرنشان کرد: علت این کارشکنی‌ها، مخالفت یک دولت در جهان است که همان اسرائیل بوده که با وجود قطعنامه‌های پی در پی که از سوی مجمع عمومی سازمان ملل از سال 1974 برای ایجاد منطقه عاری از سلاح‌های هسته‌ای صادر شده است، بر سر هرگونه تلاشی مانع تراشی می‌کند.

در همین راستا، این مقام عربستانی از ایران خواست این اطمینان را به کشورهای منطقه و جامعه بین‌الملل نسبت به مسالمت آمیز بودن برنامه‌های هسته‌ای خود بدهد و به بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اجازه دهد تا از تاسیسات هسته‌ای ایران بازدید کنند.

انتهای پیام

کد N255092