مقام اطلاعاتی انگلیس: تروریست‌ها در حال تغییر روش‌های ارتباطی خود هستند

یک مقام ضد تروریستی انگلیس هشدار داد، پس از افشای اسناد محرمانه توسط ادوارد اسنودن، تروریست‌ها در حال تغییر تاکتیک‌های خود برای رهایی از رادارها هستند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه تلگراف، استفن فیپسون یکی از ارشدترین مقامات ضد تروریستی انگلیس خاطرنشان کرد که اسناد افشا شده در مورد اقدامات شناسایی در روزنامه گاردین منجر به کاهش چشمگیر اطلاعات در مورد مظنونان شد همزمان با اینکه آن‌ها روش‌های ارتباط میان یکدیگر را تغییر دادند.

مدیر دفتر امور امنیت و ضد تروریسم خاطرنشان کرد که انتشار اطلاعات از اسنادی که اسنودن افشا کرد به افراطیون این امکان را داد تا در جریان کامل ابزارها و تکنیک‌هایی شنود و رهگیری از افراطیون در انگلیس قرار بگیرند. این مساله تأثیر زیادی بر عملیات‌ جاسوسی گذاشت.

وی خاطرنشان کرد: به دلیل افشای این اسناد شاهد کاهش چشمگیر استفاده از روش‌های ارتباطی موسوم میان افراطیون بوده‌ایم. این مساله رهگیری فعالیت‌های غیرقانونی تروریست‌ها را بسیار سخت می‌کند. بنابراین باید گفت که این اقدام اسنودن تاثیر بسیار بسیار زیادی بر اقدامات داشته است.

وی در ادامه به انتشار گزارش‌های حساس در اسناد افشا شده توسط ادوارد اسنودن اشاره کرد.

این مقام اطلاعاتی در ادامه خاطرنشان کرد: به دلیل افشای این اسناد، تروریست‌ها تلاش می‌کنند تا از روش‌های دیگر ارتباطاتی استفاده کنند تا در دام فعالیت‌های شنود و رهگیری قرار نگیرند. بدون شک انتشار این اسناد به ما بسیار صدمه وارد کرد.

وی افزود: زمانی که افشا می‌شود دولت چه اقداماتی برای متوقف کردن تروریسم انجام می‌دهد، طبیعی است که شاهد خواهید بود تروریست‌ها از روش‌های دیگری استفاده کنند.

اقدام اسنودن برای افشای این اسناد محرمانه منجر به فرار وی از آمریکا و پناه گرفتن در روسیه شد. اسنودن اکنون در آمریکا با اتهام جاسوسی مواجه شده است در یکی از اسناد افشا شده توسط اسنودن، عنوان شده است که آمریکا مکالمات تلفنی حدود 35 رهبر جهان از جمله صدراعظم آلمان را شنود کرده است.

انتهای پیام

کد N255068