اعلام حمایت مردم سوریه از ارتش و انتخابات ریاست جمهوری این کشور

اتخابات ریاست جمهوری

تهران – ایرنا - ساکنان استان های مختلف سوریه با برپایی راه پیمایی و تجمع، حمایت خود را از ارتش و انتخابات آتی ریاست جمهوری این کشور نشان دادند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، مردم این کشور در چند استان مختلف، روز گذشته (سه شنبه) به خیابان ها آمدند تا حمایت خود را از اصول ملی، ارتش و انتخابات ریاست جمهوری سوریه اعلام کنند.

طبق این گزارش، ساکنان شهر حلب با برپایی تظاهرات در مناطق مختلف این شهر، ارتش و اتحاد ملت سوریه را عامل قوت کشورشان دانستند و اعلام کردند از حق رای خود در انتخابات آتی ریاست جمهوری استفاده خواهند کرد.

ˈمحمد وحید عقادˈ فرماندار استان حلب نیز با شرکت در راهپیمایی ها، این اجتماعات را منعکس کننده چهره واقعی حلب و ساکنان وطن پرست آن دانست.

ساکنان استان ˈدرعاˈ نیز با راهپیمایی در مقابل ساختمان اتحادیه کارگران حمایت خود را از انتخابات ریاست جمهوری و ارتش این کشور در نبرد علیه تروریسم اعلام کردند.

شرکت کنندگان با حمل پارچه نوشته هایی در حمایت از کشورشان، بر اتحاد ملی خود تاکید و مداخلات خارجی را در امور داخلی سوریه رد کردند.

تظاهرکنندگان انتخابات ریاست جمهوری این کشور را پاسخی به دروغ های آمریکا و کشورهای غربی دانستند. آنها تاکید کردند با رفتن پای صندوق های رای و استفاده از حق انتخاب رییس جمهوری به تبلیغات دروغین در زمینه ˈآزادی غربیˈ پاسخ خواهند داد.

ˈمحمد خالد الهنوسˈ فرماندار استان درعا نیز ضمن تقدیر از فداکاری های ارتش سوریه در جهت حفظ یکپارچگی کشور، شهروندان را به شرکت در انتخابات فراخواند.

شهروندان حومه دمشق نیز در اقدامی مشابه از قانون اساسی کشورشان حمایت کردند.

شاخه حزب ˈعربی سوسیالیستی بعثˈ در دانشگاه سوریه نیز در حمایت از ارتش این کشور و انتخابات ریاست جمهوری سوریه تجمع برگزار کرد.

ˈجمال المحمودˈ رییس این شاخه حزبی در دانشگاه دمشق برگزاری انتخابات ریاست جمهوری را یکی از مهم ترین آرمان های مردم سوریه دانست و افزود این انتخابات ادامه دستاوردهای ارتش در نبرد علیه گروه های تروریستی است.

محمود نیز شهروندان سوری را به حضور در انتخابات فراخواند.

شرکت کنندگان در این اجتماع با صدور بیانیه ای اعلام کردند انتخابات ریاست جمهوری سندی آشکار از یکپارچگی مواضع مردم سوریه است.

اتحادیه عمومی زنان در شهر ˈسویداءˈ نیز در مراسمی با حضور هنرمندان سنتی، از 20 نفر از خیرین شرکت کننده در پویش (کمپین) این اتحادیه در سال 2013 برای کمک به خانواده های شهدای جنگ سوریه تقدیر کرد.

در تجمع دیگری که در مقابل مرکز فرهنگی شهر طرطوس برگزار شد، آموزگاران و دانش آموزان موضع خود را در حمایت از ارتش سوریه در مقابل گروه های تروریستی و خرسندی از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری اعلام کردند.

اعضای سندیکای معلمان، اعضای شاخه حزب بعث این شهر و فرماندار طرطوس نیزدر این تجمع حضور داشتند.

دانشجویان دانشگاه حسکه نیز با تجمع درمحوطه دانشگاه شعارهایی را در حمایت از ارتش سوریه در مبارزه با گروه های تروریستی سردادند.

در استان حمص نیز تجمع های مردمی مشابهی در برخی شهرک ها و روستاها با هدف به نمایش گذاشتن اتحاد میان ملت و ارتش سوریه برگزار شد. شرکت کنندگان با در دست داشتن پرچم کشورشان و نیز پارچه نوشته هایی عزم خود را در مقابله با تروریسم و پایبندی به اتحادی ملی شان به نمایش گذاشتند.

انتخابات ریاست جمهوری سوریه در تاریخ 13 خرداد 1393 برگزار می شود.

تاکنون 11 تن از جمله یک خانم برای نامزدی ریاست جمهوری ثبت نام کرده اند.

خاورم**9156 *1446
کد N255063