تهدید دموکرات‎ها در انتخابات میان دوره‎ای/سه چهارم جوانان آمریکایی رای نمی دهند

آمریکا اروپا

نتایج یک تحقیق جدید در آمریکا نشان می دهد که سه چهارم جوانان این کشور در انتخابات میان دوره ای کنگره که در سال جاری برگزار می شود شرکت نمی کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، در حالیکه دموکرات ها و جمهوری خواهان آمریکا در حال آماده کردن خود برای رقابت های میان دوره ای کنگره هستند نتایج یک تحقیق جدید نشان داد که دو سوم جوانان 18 تا 29 ساله این کشور در رقابت های پیش رو شرکت نمی کنند.

این خبر برای دموکرات ها که سهم قابل توجهی از حامیان آنها را جوانان تشکیل می دهند یک خبر بد تلقی می شود. انتخابات میان دوره ای کنگره مقدمه ای است بر انتخابات سال 2016 که در آن جمهوری خواهان و دموکرات ها برای فتح کنگره و کاخ سفید به مصاف هم می روند.

بر اساس این گزارش نتایج نظر سنجی موسسه سیاسی هاروارد نشان می دهد که فقط 23 درصد از جوانان 18 تا 29 درصد در انتخابات میان دوره ای 2014 شرکت خواهند کرد و این میزان 11 درصد کمتر از تعداد کسانی است که در ماه دسامبر اعلام کرده بودند در انتخابات شرکت می کنند.

"جان دلا وولپ" مدیر موسسه سیاسی هاروارد، در بیان دلایل کاهش میزان رای دهندگان جوان گفت: در حال حاضر تردیدهایی در مورد کارآیی دولت و دستگاه های مختلف وجود دارد.

بر اساس این نظرسنجی، 44 درصد از افرادی که در انتخابات ریاست جمهوری سال 2012 میلادی به "میت رامنی" رای داده بودند اعلام کرده اند در انتخابات میان دوره ای 2014 شرکت می کنند در حالی که فقط 35 درصد از کسانی که در سال 2012 میلادی به اوباما رای داده بودند در رقابت های میان دره ای 2014 شرکت می کنند.