نماینده گرگان: در کشور بیش از 500 هزار میلیارد تومان نقدینگی سرگردان وجود دارد

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس گفت: دستگاه های اجرایی خود را تنها به استفاده از منابع دولتی محدود نکنند باید از منابع مردمی نیز بهره جست، امروز در کشور بیش از 500 هزار میلیارد تومان نقدینگی سرگردان در کشور وجود دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، عیسی امامی سه شنبه شب در آئین بزرگداشت روز شوراهای اسلامی در گرگان افزود: اگر این نقدینگی به درستی هدایت شود موجب اشتغال و شرایط خوب اقتصادی خواهد شد.

به گفته وی، همچنین 35میلیارد دلار فرصت فاینانس داریم که به دلیل ممنوعیت و محرومیت این مبلغ در خاک دشمن مانده است.

وی تصریح کرد: این رقم از محل فروش نفت ایران به کشورهای دیگر و متعلق به ایران می باشد که در صورت اخذ این مبلغ جان دوباره به اقتصاد کشور و بخش خصوصی باز خواهد گشت.

امامی گفت: امروز دولت این فرصت طلایی را برای افرادی که فعال هستند، مهیا کرده تا از این شرایط به بهترین نحو استفاده کنند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس افزود: در سال جاری توانستیم براساس ماده 180، قانون پنجم توسعه را صددرصدی کنیم تا سهم اعتبارات استان گلستان 110 میلیارد تومان نسبت به اعتبار پیش بینی شده افزایش داشته باشد.

به گفته این نماینده مجلس، سیاست اقتصاد مقاومتی باید در کشور اجرائی شود، بحث اقتصاد مقاومتی در سال گذشته از سوی مقام معظم رهبری به قوای سه گانه اعلام شد، به نظر می رسد این امر به قدری حائز اهمیت بوده که به خدمتگذارانی که همواره نقش آفرین بودند، اعلام شده است.

امامی به نامگذاری سال جاری با عنوان اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی اشاره کرد و افزود: عزم ملی همواره در انقلاب اسلامی نقش آفرینی به سزایی داشته، تا جایی که در هشت سال دفاع مقدس بدون امکانات مناسب مردم تنها با انسجام و یکپارچگی به مقابله با دشمن پرداختند.

وی تصریح کرد: فضای فعلی کشور به گونه ای نیست که بتوان از آن برای رسیدن به ظرفیت استفاده کرد، باید به سمت و سویی برویم که فضای کشور آکنده از روحیه جهادی و همدلی شود.

انتهای پیام

کد N254386