کاهش محبوبیت اوباما به کمترین حد از سال 2009

سیاسی

نتایج یک نظرسنجی نشان داد، میزان محبوبیت رییس‌جمهور آمریکا به کمترین حد از سال 2009 تاکنون رسیده است.

نتایج یک نظرسنجی نشان داد، میزان محبوبیت رییس‌جمهور آمریکا به کمترین حد از سال 2009 تاکنون رسیده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این نظرسنجی توسط روزنامه واشنگتن پست و ABC نیوز صورت گرفت.

روزنامه واشنگتن‌پست در این مورد نوشت: دموکرات‌ها با توجه به انتخابات ماه نوامبر با چالش‌های جدی مواجه هستند زیرا میزان محبوبیت باراک اوباما، رییس‌جمهور دموکرات آمریکا به حداقل رسیده است و اکثریت شرکت‌کنندگان در نظرسنجی اخیر اعلام کرده‌اند که ترجیح می‌دهند کنگره در اختیار جمهوری‌خواهان باشد تا برنامه‌های ریاست‌جمهوری بیش از این مورد بازرسی قرار گیرد.

نتایج نظرسنجی واشنگتن پست و ای‌بی‌سی نیوز نشان داد تنها 41 درصد از آمریکایی‌ها موافق سیاست‌های اوباما هستند و این در حالی است که نتایج نظرسنجی قبلی این دو رسانه نشان داده بود که 46 درصد آمریکایی‌ها موافق سیاست‌های رییس‌جمهور دموکرات کشورشان هستند.

بر اساس نتایج این نظرسنجی، 42 درصد از شرکت‌کنندگان اعلام کرده‌اند که با سیاست‌های اقتصادی اوباما موافق هستند. همچنین 34 درصد از شهروندان آمریکایی شرکت‌کننده در این نظرسنجی اعلام کردند که اوباما موضع مناسبی را در قبال رویدادهای اوکراین اتخاذ کرده است.

در حالیکه نتایج نظرسنجی‌ها حاکی از نظر مخالف آمریکایی‌ها از مواضع کشورشان در قبال بحران اوکراین است به نظر می‌رسد روس‌ها رضایت بیشتری از اقدام‌های کرملین در قبال بحران اوکراین دارند.

نتایج یک نظرسنجی که ماه پیش منتشر شد نشان داد میزان محبوبیت پوتین 80 درصد است و اکثریت روس‌ها بر این باورند که کشورشان در جهتی درست حرکت می‌کند.

انتهای پیام

کد N254361