لاوروف: تحریم‌های غرب را محکوم می‌کنیم

وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد، مسکو تحریم‌های اعمال شده از سوی اتحادیه اروپا و آمریکا علیه روسیه را رد می‌کند و خواهان سازش ملی در اوکراین از طریق مذاکرات سیاسی همه‌جانبه است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری نووستی، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در جریان مذاکرات خود با برونو رودریگز پاریلا، همتای کوبایی خود اعلام کرد: ما تحریم‌ها را در هر شکل و صورتی از جمله تحریم‌هایی که علیه روسیه از سوی اتحادیه اروپا و آمریکا اعمال شده‌اند، محکوم می‌کنیم.

وزیر امور خارجه روسیه خاطرنشان کرد: تأکید داریم که بحران اوکراین باید هر چه سریع‌تر از طریق مذاکرات ملی میان تمامی جناح‌ها در این کشور حل و فصل شود.

اظهارات رییس دستگاه دیپلماسی روسیه در حالی مطرح شد که اتحادیه اروپا به تازگی تحریم‌هایی را علیه 15 مقام روسی و اوکراینی اعمال کرد. این تصمیم اتحادیه اروپا تعداد افراد تحریم شده در خصوص رویدادهای اوکراین را به 48 تن افزایش داد.

تحریم‌های اتحادیه اروپا هم‌زمان با این امر صورت گرفت که دولت آمریکا از اعمال تحریم‌هایی علیه هفده شرکت روسی خبر داد. گفته می‌شود این شرکت‌ها از وابستگان ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهوری روسیه هستند.

مسکو در واکنش به این تحریم‌ها اعلام کرد که به اقدام غرب پاسخ خواهد داد اما امکان همکاری میان روسیه و آمریکا هنوز محتمل است.

وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد که مسکو این حق را دارد که به اقدام‌های غیردوستانه‌ای که علیه روسیه انجام می‌گیرد پاسخ مناسب بدهد.

انتهای پیام

کد N254204