کری روسیه را به تلاش برای تغییر ساختار امنیتی شرق اروپا متهم کرد

وزیر امور خارجه آمریکا روسیه را به تلاش برای تغییر ساختار امنیتی شرق اروپا متهم کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا گفت: روسیه با ایجاد بی‌ثباتی در اوکراین، قصد دارد ساختار امنیتی شرق اروپا را تغییر دهد.

کری در سخنانی در اندیشکده‌ای در واشنگتن افزود: سرزمین کشورهای عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) تجاوزپذیر نیست و آمریکا از تمام کشورهای عضو این سازمان دفاع خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، در حالی که هزاران طرفدار روسیه در اوکراین بسیاری از ساختمان‌های دولتی در لوهانسک در شرق این کشور را به اشغال خود در آورده‌اند، جان کری افزود: آنچه در اوکراین رخ می‌دهد، فراخوانی است برای این که ما بیدار شویم.

وزیر امور خارجه آمریکا بارها طی هفته‌های گذشته از تنش بین‌المللی‌ که به‌واسطه‌ تقابل روسیه و اوکراین ایجاد شده، ابراز نگرانی کرده است.

وی افزود: متحدان اروپایی ما تلاش کرده‌اند تا روسیه را وارد جامعه اروپایی کنند اما آنچه که این کشور در اوکراین انجام می‌دهد نشان دهنده این است که روسیه با قوانین دیگری بازی می‌کند.

جان کری خاطرنشان کرد: روسیه با اشغال شبه‌جزیره کریمه و ایجاد بی‌ثباتی در شرق اوکراین، در تلاش است تا ساختار امنیتی شرق و مرکز اروپا را تغییر دهد.

انتهای پیام

کد N254201