کشاورزان تاجیکستان تراکتورهای ایران را بیشتر می پسندند

ایران,تراکتورسازی

دوشنبه - ایرنا - مدیر کارخانه تراکتور سازی مشترک ایران و تاجیکستان موسوم به ˈتاجیرانˈ گفت: کشاورزان تاجیکی تراکتورهای تولیدی این کارخانه را به دلیل دوام، بالا بودن کیفیت فنی و قیمت مناسب بیشتر از تراکتورهای دیگر کشورها می پسندند.

ˈمرتضی مشکینیˈ در بازدید روز سه شنبه سرپرست سفارت جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان از این کارخانه افزود: تراکتورهای ساخته شده در این کارخانه سه هزار دلار ارزانتر از تراکتورهای ساخت بلاروس و چین به خریداران واگذار می شود.

مدیر کارخانه تاجیران پایین بودن مصرف گازوئیل و ضمانت یکساله و خدمات پس از فروش به کشاورزان تاجیک را از دیگر مزایای تراکتورهای ایرانی برشمرد.

مشکینی گفت: تراکتورهای ساخت ایران از کیفیت و توان بالایی برخوردارند و مونتاژ و تولید آن در تاجیکستان دسترسی واحدهای کشاورزی تاجیک را به این تراکتورها آسان کرده است.

وی هدف از تاسیس کارخانه مشترک تاجیکستان و ایران را تامین نیاز بازار این کشور به ماشین های کشاورزی و همچنین صادرات تراکتور به دیگر کشورهای منطقه عنوان کرد و افزود: در حال رایزنی ها و اقدام لازم برای صدور این محصول صنعتی هستیم.

در این دیدار سرپرست سفارت ایران خواستار معرفی بیشتر و صدور این محصولات به کشورهای افغانستان، قزاقستان و قرقیزستان شد.

محمود صدری با اشاره به روابط خوب دو کشور ایران و تاجیکستان، خواستار همکاری بیشتر با وزارتخانه های کشاورزی و صنایع و فناوریهای جدید این کشور شد.

وی همچنین برای حمایت و کمک سفارت برای توسعه و گسترش فعالیت این کارخانه در تاجیکستان اعلام آمادگی کرد.

کارخانه تاجیران تنها واحد صنعتی تولید تراکتور و ماشین آلات کشاورزی در تاجیکستان است.

این کارخانه به عنوان دومین خط مونتاژ شرکت تراکتور سازی ایران در خارج از کشور سال 1385 با ظرفیت تولید سالانه دو هزار دستگاه در سال در کشور تاجیکستان به بهره برداری رسید.

این واحد صنعتی با مشارکت51 درصدی شرکت تراکتورسازی ایران و 49 درصدی شرکت همای تاجیکستان راه اندازی شده است.

آساق**1663**1577
کد N254187