روحانی/7/: تلاش می‌کنیم تا پایان سال پنج یارانه کالایی به نیازمندان بدهیم

روحانی با تاکید بر اینکه "تورم مالیات عمومی ناخواسته و تحمیلی است"، به مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها اشاره کرد و گفت: در این مرحله اولین اقدامی که توسط دولت انجام می‌گیرد، مربوط به نظام سلامت است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایسنا، رئیس‌جمهور ادامه داد: دولت در سال جاری مبلغی بالغ بر 10 هزار میلیارد تومان به نظام سلامت کمک می‌کند و مردم می‌توانند تأثیر این کمک را هم در خرید دارو و هم در مراجعه به بیمارستان و در کاهش قیمت‌ها مشاهده کنند.

رئیس‌جمهور افزود: ‌وقتی مردم به جای دریافت پول در مسأله سلامت اطمینان پیدا کنند که مخارجشان کاهش پیدا کرده است، وضعیت بهتری بوجود می‌آید.

وی با اشاره به پرداخت یارانه‌های کالایی از سوی دولت به عنوان بسته امنیت غذایی، اظهار کرد: ‌در مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها به افرادی که زندگی بسیار سختی دارند و در فشار قرار دارند یارانه‌ای کالایی تحت عنوان بسته امنیت غذایی پرداخت می‌شود. در این مرحله همه آنهایی که تحت پوشش کمیته امداد خمینی و بهزیستی هستند، این یارانه پرداخت می‌شود.

روحانی با بیان اینکه "دولت 11 میلیون نفر زیر نظر این دو نهاد را تحت پوشش یارانه کالایی قرار می‌دهد"، خاطرنشان کرد: ما تلاش می‌کنیم تا پایان سال حداقل پنج مرتبه یارانه کالایی را به این دو گروه نیازمند پرداخت کنیم. این یازده میلیون نفر نیازمندترین افراد کشور هستند و هر کسی که در آینده نیز در این دو نهاد ثبت‌نام کند، تحت پوشش یارانه کالایی دولت قرار می‌گیرد.

رئیس‌جمهور در ادامه صحبت‌های خود با اشاره به ثبت‌نام مردم و اعلام درآمدها از سوی مردم برای دریافت یارانه نقدی در مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها، تصریح کرد:‌ ما به همه مردم اعتماد داریم و اعتماد می‌کنیم و معتقدیم که در همه امور اعتماد به آنها کمکی برای دولت است.

روحانی خاطرنشان کرد: اطلاعاتی که مردم در این مرحله اعلام کرده‌اند، پردازش می‌شود و چنانچه ما در این پردازش احساس کنیم که افراد نیازمند دیگری هم هستند، به این گروه یازده میلیون نفری اضافه می‌شوند.

وی با بیان اینکه "مردم می‌توانند در هر زمانی که خواستند، از دریافت یارانه‌ها انصراف دهند"، گفت: هرچه تعداد افراد انصراف‌دهنده از دریافت یارانه بیشتر شود، دولت این تعداد را اعلام می‌کند و در این مرحله مبلغی بالغ بر 1300 میلیارد تومان از محل انصراف از درآمدها کسب شد که ما این درآمدها را مصرف می‌کنیم و به مردم هر سه ماه یک بار گزارش می‌دهیم که این پول‌ها در چه مواردی مصرف می‌شود.

رئیس‌جمهور با اشاره به مصارف درآمد حاصل از انصراف یارانه‌ها، اظهار کرد:‌ دولت با منابع حاصل از انصراف مردم از دریافت یارانه‌ها می‌تواند به مسائل مترو در شهرهای بزرگ و همچنین بنزین پاک، نفت و گاز یورو 4 و مسائل مربوط به سلامت توجه بیشتری داشته باشد.

روحانی با بیان اینکه "دولت در نظر دارد مصرف حدود 20 میلیون بخاری را به نصف کاهش دهیم"، گفت:‌ در این طرح، دولت اعتبارات لازم را به وزارت نفت می‌دهد و وزارت نفت طی اطلاعیه‌های خود، مردم را از این موضوع باخبر می‌کند.

ادامه دارد...

کد N254103