رییس مجلس در دیدار وزیر خارجه نیکاراگوئه :

مجالس ایران و نیکاراگوئه نقش مهمی در تقویت ارتباطات دوستانه دارند

وزیر خارجه نیکاراگوئه

تهران-ایرنا-رییس مجلس شورای اسلامی مناسبات نزدیک مجالس ایران و نیکاراگوئه را بسیار با اهمیت خواند و گفت: مجالس دو کشور نقش مهمی در جهت دهی و تقویت ارتباطات دوستانه ایران و نیکاراگوئه بر عهده دارند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از اداره اخبار و رسانه های گروهی مجلس شورای اسلامی، «علی لاریجانی» در دیدار ساموئل سانتوس لوپز وزیر خارجه نیکاراگوئه ، مناسبات دو کشور را خوب و رو به رشد دانست و تصریح کرد: فرصت های فراوانی برای همکاری در بخش های مختلف اقتصادی، صنعتی و کشاورزی میان دو کشور وجود دارد که می بایست با بهره گیری از آنها به ارتقای سطح مناسبات فیمابین کمک کرد.

ساموئل سانتوس لوپز نیز در ادامه همین دیدار با ابراز خرسندی از سفر به جمهوری اسلامی ایران و دیدار با مسؤلان کشورمان گفت: گسترش مناسبات با ایران به عنوان کشوری مهم در خاورمیانه مورد توجه دستگاه دیپلماسی دولت انقلابی نیکاراگوئه قرار دارد.

وی با مهم خواندن نقش همکاری های پارلمانی درتوسعه مناسبات تهران – ماناگوا خواستار افزایش رفت و آمد میان مسؤلان پارلمانی دو کشور شد.

وزیر خارجه نیکاراگوئه در پایان با استقبال از روند گسترش همکاری های فیمابین در عرصه های مختلف اقتصادی و صنعتی نسبت به توسعه بیش از پیش مناسبات با جمهوری اسلامی ایران ابراز امیدواری کرد.

سیام**9121 **1449
کد N253906