تظاهرات اعتراضی توزیع کنندگان محصولات کشاورزی در یونان

تولید کنندگان محصولات کشاورزی,یونان

آتن- ایرنا- جمعی ازتولید و توزیع کنندگان محصولات کشاورزی یونان به نشانه مخالفت با طرح اصلاحات ساختاری در زمینه عرضه مواد غذایی، مقابل پارلمان یونان دست به تظاهرات زدند.

به گزارش ایرنا از آتن، این تولید و توزیع کنندگان محصولات کشاورزی به طرح قانونی مبنی بر آزاد کردن فروش دیگر محصولات و تسهیل در صدور مجوز کاری برای تولید کنندگان و توزیع کنندگان محصولات کشاورزی در فضای باز ( بازار های مردمی)، اعتراض دارند.

بازار در فضای باز یا بازار مردمی به محل هایی گفته می شود که مجوز فعالیت دراین نوع بازارها توسط شهرداری برای 5 سال صادر می شود و تولیدکنندگان محصولات کشاورزی خود را هر روز در محل خاصی و بدون واسطه به فروش می رسانند.

اعتراض کنندگان مدعی هستند تولید و توزیع کنندگان محصولات کشاورزی، تولیدات خود را بدون واسطه و با قیمت پایین تری نسبت به فروشگاههای زنجیره ای در اختیار مردم می گذارند و در صورت اجرای قانون جدید این فروشندگان متضرر خواهند شد.

تظاهر کنندگان سپس با تجمع در منطقه ˈردیˈ در جنوب و غرب شهرآتن، مرکز توزیع مواد غذایی و محصولات کشاورزی این منطقه را برای ساعت ها اشغال کرده و اعلام کردند به مبارزات خود ادامه خواهند داد.

تطاهر کنندگان همچنین در خلال راهپمیایی امروز خود اعلام کردند فردا ( چهارشنبه ) نیز در مقابل پارلمان یونان دست به تظاهرات اعتراضی خواهند زد و مقدار زیادی از محصولات تولیدی خود را به رایگان بین شهروندان توزیع خواهند کرد تا شهروندان بدانند اعتصاب و تظاهرات آنان علیه شهروندان نیست بلکه در جهت دفاع از حقوق آنان صورت می گیرد.

اروپام**2170**1485**1010
کد N253874