بان کی مون: انتخابات عراق شاخص مهمی در مسیر تحول دموکراتیک است

انتخابات

تهران-ایرنا- ˈبان کی مونˈ دبیر کل سازمان ملل متحد، امروز (سه شنبه) با صدور بیانیه ای اعلام کرد: انتخابات پارلمانی عراق که قرار است فردا (10 اردیبهشت) برگزار شود، شاخص مهمی در مسیر تحول دموکراتیک در عراق به شمار می رود و نقش مهمی در برقراری امنیت و آرامش در این کشور دارد.

به گزارش پایگاه خبری عراقیˈاینˈ، ˈبان کی مونˈ از پیشرفت چشمگیر کمسیون عالی مستقل انتخابات عراق و توانایی این کمیسیون در برگزاری انتخابات در زمان تعیین شده آن هم به گونه ای که با اصول ملی و معیارهای بین المللی تطابق داشته باشد، استقبال کرد.

دبیر کل سازمان ملل از سوی دیگر، ضمن محکومیت شدید موج خشونت ها و حملات تروریستی که فرماندهان سیاسی، نامزدهای و کارمندان انتخاباتی در عراق را هدف قرار می دهد، با خانواده قربانیان این حوادث تروریستی ابراز همدری کرد.

وی همچنین از تمامی رهبران سیاسی عراق خواست با ایجاد شرایط مناسب، زمینه مشارکت همگانی شهروندان عراقی را در انتخابات عمومی فراهم کنند.

قرار است انتخابات عمومی عراق فردا 30 آوریل (10 اردیبهشت) در این کشور برگزار شود. تعداد واجدین شرایط برای رای دادن در این کشور 20 میلیون و 437 هزار و 712 نفر است.

انتخابات مجلس عراق از روز یکشنبه آغاز شده و تا چهارشنبه ادامه خواهد داشت اما روز اصلی انتخابات و برای عموم مردم روز چهارشنبه است.

این سومین انتخابات مجلس در عراق بعد از سرنگونی صدام است .

مترجمام**9392**5981
کد N253785