افضلی فرد در گفتگو با ایرنا اعلام کرد؛

شکایت نمایندگان از حضور کم رنگ معاونان پارلمانی دستگاههای اجرایی در مجلس به کمیسیون اصل 90

کمیسیون اصل 90,افضلی فرد

تهران - ایرنا - سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی از شکایات نمایندگان از معاونت های پارلمانی وزارتخانه و دستگاههای اجرایی به این کمیسیون خبر داد و گفت: حضور کمرنگ معاونان پارلمانی و اطاله رسیدگی به نامه های نمایندگان از محورهای این شکایات است.

«مصطفی افضلی فرد» روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ایرنا با اشاره به تشکیل کمیته ای ویژه میان کمیسیون اصل 90 مجلس و معاونت پارلمانی رییس جمهوری اظهار داشت: هدف این کمیته به حداقل رساندن شکایات نمایندگان از دولت است.

نماینده مردم اردبیل به دیدار اخیر اعضای کمیسیون اصل 90 با معاون پارلمانی و حقوقی رییس جمهوری اشاره کرد و افزود: در این دیدار درباره دلایل افزایش شکایت برخی نمایندگان از دولت به این کمیسیون بحث شد.

وی با برشمردن محورهای شکایات نمایندگان از دولت گفت: بیشتر این شکایات در زمینه نحوه کار و تعلل در کارهای اجرایی، برخوردهای نامناسب با ارباب رجوع، سهل انگاری در اجرای کارها، اطاله رسیدگی به نامه ها و حضور کمرنگ معاونان پارلمانی در مجلس و نیز پاسخگو نبودن و سرکشی نکردن نمایندگان دولت از شهرها و استان های مختلف است.

سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس اظهار داشت: در جلسه مشترک با معاون پارلمانی رییس جمهوری مقرر شد کمیته ای برای بررسی و آسیب شناسی این شکایات تشکیل شود تا شکایات به حداقل برسد و شاهد افزایش این موضوع نباشیم.** حمایت کمیسیون از شفاف سازی مالی در ورزش

افضلی فرد در ادامه گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا به نشست اخیر کمیسیون اصل 90 مجلس با وزیر ورزش و جوانان اشاره کرد و گفت: این جلسه درباره گزارش این کمیسیون در زمینه فساد در فوتبال بود.

نماینده مردم اردبیل در مجلس یادآور شد: در این نشست درباره ارتقای ورزش در حوزه جوانان استان اردبیل و شفاف سازی مسایل مالی فوتبال و دیگر عرصه های ورزشی مورد بحث قرار گرفت.

وی گفت: کمیسیون اصل 90 مجلس آمادگی خود را برای کمک به ورزش کشور در زمینه حل مفاسد و پشتیبانی از وزیر ورزش و جوانان برای شفاف سازی بخصوص مالی اعلام کرد.

افضلی فرد درباره زمان ارایه گزارش فساد در فوتبال به هیات رییسه و قرائت آن در جلسه علنی نیز اظهار داشت: مرحله نخست این گزارش در حال اتمام است که در این مرحله به مسایل کلی و عوامل ریشه ای فساد در فوتبال می پردازد و در مرحله دوم از فساد مدیران، بازیکنان، مربیان، داوران فوتبال و شرط بندی ها گزارشی مفصل ارایه می دهد.

سیام**9103**1572
کد N253603