جبهه پایداری: کارگران موتور محرک اقتصاد مقاومتی هستند

جبهه پایداری,کارگر

تهران - ایرنا - جبهه پایداری انقلاب اسلامی در بیانیه ای تاکید کرد: کارگران از سرمایه های انسانی و پایه های قوی و موتور محرک اقتصاد مقاومتی هستند که نقش تاثیرگذاری در صحنه های مختلف انقلاب داشته اند.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی جبهه پایداری، در این بیانیه که به مناسبت روز کارگر و روز معلم منتشر شد، آمده است: این دو قشر تاثیر گذار، یعنی معلمان و کارگران نمادهای فرهنگ و اقتصاد در سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی هستند.

جبهه پایداری «کارگر» را مفهومی قابل احترام در فرهنگ اسلامی دانست و تاکید کرد: این در حالی است که در جوامع صنعتی به کارگر فقط به صورت یک ابزار تولید می نگرند و شخصیت و کرامت انسانی او را نادیده می گیرند.

این تشکل سیاسی در بیانیه خود خاطر نشان کرد: از ابتدای انقلاب دشمن تلاش داشته با استفاده ابزاری از اقشار کارگران و معلمان و زنده کردن خواسته های صنفی، آنان را در برابر انقلاب و نظام قرار دهد؛ به رغم این تلاش ها این دو قشر، همواره کم ادعا، پر سود و در یاری انقلاب بوده اند.

اعضای این جبهه در بیانیه خود بر قدرشناسی و استفاده بهینه از ظرفیت کارگران و بهبود وضعیت معیشتی و بهداشت و درمانی آنان از جمله بیمه درمانی و بازنشستگی تاکید کرده اند.

جبهه پایداری همچنین با گرامیداشت روز معلم یادآور شد: روز معلم یادآور خاطره شخصیتی است که برای دیروز و امروز و فردای کشور معلمی بزرگ و الگویی شایسته در علم و تقوا بود؛ او متفکری دین شناس، مؤمن، بااخلاص و پُرکار بود که پیوند حوزه و دانشگاه را در عمل برقرار کردد.

این بیانیه می افزاید: او (شهید مطهری) بازویی فکری و یاوری انقلابی برای ولی فقیه زمان خود در شرایط حساس انقلاب و اسوه پایداری، بصیرت و مبارزه با التقاط و مکاتب انحرافی بود.

جبهه پایداری با تاکید بر این که بزرگ داشت روز معلم تنها برای گرامی داشت شخصیت گذشتگان نیست، تاکید کردند: جوانان عزیز و نیروهای انقلابی قدر بزرگانی را که رهبر معظم انقلاب آن ها را پر کننده جای خالی مطهری ها دانسته اند، بدانند.

این بیانیه می افزاید: اگر دیروز شخص مطهری را ترور کردند امروز قلم های زهر آگین دشمنان خارجی و ایادی داخلی خود فروخته و یا نادان و هماهنگ با آنان، شخصیت مطهری های زمان را هدف قرار داده اند. در چنین شرایطی، پایداری در برابر هجمه تروریست های شخصیت از تکالیف اصلی و اجتناب ناپذیر ماست و لازم است جامعه ولایتمدار و با بصیرت برای پیشگیری از تکرار تجربه تلخ ترور شخصیت یاران شجاع ولایت و استوانه های فکری و فرهنگی نظام با هوشمندی این توطئه ها را خنثی کنند.

نویسندگان این بیانیه تربیت فرزندان آینده انقلاب را بخش مهمی از مدیریت جهادی در فرهنگ دانستند که بر دوش معلمان امروز سنگینی می کند و لازم است معلمان ضمن آموزش دانش و فناوری های جدید و جبران عقب افتادگی 300 ساله، روحیه مجاهدت و خودباوری، ایمان، بصیرت، مقابله با سکولاریسم، و دشمن شناسی را نیز به دانش آموزان و دانش جویان تعلیم دهند.

جبهه پایداری همچنین بر ضرورت اجرای سند اسلامی کردن دانشگاه ها و سند تحول آموزش و پرورش تاکید کردند.

سیام(3)**ج.م**2025 ** 1418
کد N253562