کامرون تهدید به استعفا کرد

آمریکا اروپا

نخست وزیر انگلیس تهدید کرد در صورت برگزار نشدن همه پرسی تعیین سرنوشت بریتانیا در اتحادیه اروپا، از سمت خود کنار می رود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، انگلیس برای کسب lمتیاز ویژه از اتحادیه اروپا تهدید به خروج از این اتحادیه کرده و قرار است مردم این کشور با شرکت در یک همه پرسی در سال 2017 میلادی درباره این موضوع تصمیم گیری کنند. 

حرب محافه کار به رهبری "دیوید کامرون" نخست وزیر انگلیس، به شدت به دنبال برگزاری همه پرسی و مشخص نمودن این موضوع است که آیا مردم بریتانیا خواهان جدایی از اتحادیه اروپا هستند یا خیر.

این پافشاری در حالی است که دیگر احزاب و شخصیت های برجسته انگلیس با طرح جدایی از اتحادیه اروپا مخالف هستند و در مورد تبعات آن هشدار داده اند. در همین رابطه دیوید کامرون امروز دوشنبه تهدید کرد که اگر نتواند این همه پرسی را برگزار کند از سمت خود استعفا می دهد. 

انگلیس در سال آتی میلادی صحنه برگزاری انتخابات عمومی خواهد بود و این تهدید کامرون می تواند مذاکرات حزب محافظه کار با دیگر احزاب را برای تشکیل ائتلاف به خطر می اندازد. در حال حاضر حزب محافه کار از طریق ائتلاف با لیبرال دموکرات ها دولت را تشکیل داده است.

به احتمال زیاد در انتخابات بعدی لیبرال دموکرات ها با کامرون ائتلاف نمی کنند. دلیل این جدایی آن است که لیبرال ها خواهان باقی ماندن انگلیس در اتحادیه اروپا هستند و همین موضوع موجب بروز اختلافاتی میان کامرون و "نیک کلگ" رهبر حزب لیبرال دموکرات، شده است.