معاون روحانی: صفر کیلومتر نیستیم!

محمدباقر نوبخت

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور با تاکید بر اینکه هیچ‌کدام از دولتمردان دولت تدبیر و امید به عنوان صفر کیلومتر و یا برای آزمون و خطا نیامده‌اند، گفت: در این دولت همه خدمتگزاران باسابقه کمر همت را بسته‌اند تا به مردم خدمت کنند.

 


به گزارش آفتاب به نقل از خبرگزاری تسنیم محمد باقر نوبخت در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان، گفت: در حال حاضر مردم هزینه‌های گزافی را بابت درمان و بهداشت پرداخت می‌کنند که دولت تدبیر و امید تعهد می‌کند این میزان امسال به 10 درصد کاهش یابد.

او با اشاره به اینکه در گذشته 90 درصد هزینه‌های درمانی را مردم پرداخت می‌کردند و تنها 10 درصد باقیمانده از سوی دولت پرداخت می‌شد، گفت: این میزان امسال برعکس می‌شود، به طوریکه 90 درصد هزینه‌های درمان را دولت و 10 درصد باقیمانده را مردم پرداخت می‌کنند.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور با تاکید بر اینکه در مردادماه سال گذشته نرخ تورم 43 درصد بود، گفت: این میزان در اسفندماه 92 به 32.1 و در فروردین ماه امسال به 30 درصد کاهش پیدا کرد که انتظار می‌رود تا پایان امسال به زیر 25 درصد برسد.

نوبخت با بیان اینکه تمام سعی و تلاش دولت در مهار تورم است، گفت: امید می‌رود با همکاری مردم این امر محقق شود و به محرومان جامعه و مستضعفان کمک بیشتری شود.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور با اشاره به اینکه در 35سال گذشته در قوای مختلف مجریه، مقننه و قضائیه تلاش‌هایی برای آبادانی کشور انجام شده است، گفت: تاریخ قضاوت خواهد کرد که کدام دولت چه میزان منابع در اختیار داشته و چه عملکردی از خود نشان داده است.

نوبخت با بیان اینکه تاریخ در مورد دولت تدبیر و امید نیز داوری می‌کند، گفت: خوشبختانه در دولت تدبیر و امید همه افراد در کار خود دارای تجربه و مهارت هستند و به نوعی باسابقه‌ترین افراد در دولت یازدهم جمع شده‌اند.

او با تاکید بر اینکه هیچ‌کدام از دولتمردان دولت تدبیر و امید به عنوان صفر کیلومتر و یا برای آزمون و خطا نیامده‌اند، گفت: در این دولت همه خدمتگزاران باسابقه کمر همت را بسته‌اند تا به مردم خدمت کنند.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور با اشاره به اینکه حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری همواره بر رسیدگی به مشکلات محرومان و مستضعفان تأکید داشته و دارند، گفت: از مردادماه سال گذشته تمام تلاش دولت در راستای تحقق این امر بوده است.

نوبخت با بیان اینکه دولت تدبیر و امید نگاهش از گذشته معطوف به آینده است، گفت: دولتمردان فعلی کاری با آمارهای گذشته ندارند، بلکه به آنچه که واقعیت دارد نگاه می‌کنند.

او از وجود دو هزار و 906 طرح ناتمام در کشور خبر داد و گفت: در زمان تحویل دولت، منابع در اختیار 210 هزار میلیارد بود که در واقع به بخشی از آن آب بسته شده بود.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور با تأکید بر اینکه دولت در ابتدای کار توانست بودجه 210 هزار میلیارد تومانی را با کمک مجلس به 150 هزار میلیارد تومان کاهش دهد، گفت: در نهایت نمایندگان مجلس 20 هزار میلیارد تومان را به عنوان درآمد و هزینه به این بودجه اضافه کردند.

نوبخت با اشاره به اینکه در سایه انضباط مالی پرونده این بودجه بدون کسری بسته شد، گفت: بودجه امسال نیز با تعهد دولت بدون حتی یک ریال کسری تخصیص و اجرا می‌شود.
کد N253325