تحولات عراق/

طالبانی از صحنه سیاسی کناره گیری نمی کند / پیش بینی جالب عضو جریان صدر

آفریقا و خاورمیانه

اتحادیه میهنی کردستان عراق با قریب الوقوع خواندن بازگشت جلال طالبانی به این کشور تاکید کرد وی از روند سیاسی عراق کناره گیری نخواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رسانه های عراق، الا طالبانی از اعضای حزب اتحادیه میهنی کردستان به رهبری جلال طالبانی رئیس جمهوری عراق که همچنان به خاطر دوره درمان در آلمان به سر می برد، اظهار داشت مشارکت جلال طالبانی رئیس جمهور در انتخابات نشان می دهد که وضع جسمانی وی بسیار خوب است و وی به زودی به سلیمانیه بازخواهد گشت و هرگز از فعالیتهای سیاسی کناره گیری نخواهد کرد .

وی افزود ظاهر شدن رئیس جمهوری در شبکه های ماهواره ای که در حال رای دادن در انتخابات پارلمانی عراق و شوراهای استانی منطقه کردستان است، به تمام شایعات و گمانه زنی هایی که درباره وضع سلامت وی مطرح می شد، پایان داد.

وی خاطر نشان کرد رئیس جمهور طالبانی از وضع جسمانی خوبی برخوردار است و وی به زودی به سلیمانیه بازخواهد گشت.

این عضو اتحادیه میهنی کردستان عراق افزود طالبانی هرگز از سیاست کناره گیری نخواهد کرد و ظاهر شدن وی ممکن است به بسیاری از اختلافات و قطع روابط در سطح سیاسی و حزبی در عراق پایان دهد.

جلال طالبانی روز گذشته رای خود را در یکی از مراکز اخذ رای در برلین آلمان به صندوق انداخت تا رسما در انتخابات پارلمانی عراق شرکت کند.

خبر دیگر اینکه یک عضو جریان صدر پیش بینی کرد ائتلاف الاحرار وابسته به این جریان در انتخابات پارلمانی عراق، بیش از 60 کرسی به دست آورد.

حاکم الزاملی گفت فراکسیون الاحرار از محبوبیت مردمی بالایی در مناطق مختلف عراق برخوردار است به همین مسئله شانس بالایی برای پیروزی در انتخابات پارلمانی دارد و احتمال می رود بیش از 60 کرسی و حتی 70 کرسی را کسب کند.