سفیر رژیم صهیونیستی در آمریکا ایران چالش اصلی ماست؛ نه فلسطین

سفیر رژیم صهیونیستی در آمریکا که رژیم مطبوعش تنها دارنده سلاح‌های هسته‌یی در خاورمیانه است مدعی شد ایران به دنبال کلاهک هسته‌ای است و گفت که مهم‌ترین مساله پیش روی اسراییل برنامه هسته‌ای ایران است نه فلسطین.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، رون درمر، سفیر رژیم صهیونیستی در آمریکا در اجلاس سالانه لیگ ضد افترا در نیویورک در اظهاراتی خصمانه با تکرار این ادعا که ایران به دنبال سلاح هسته‌ای است گفت: تنها بزرگ‌ترین چالش پیش روی اسراییل تلاش این کشور برای رسیدن به سلاح هسته‌ای است.

او ادامه داد: سیاست ما ساده است؛ اجازه دهید ایران تنها یک برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای داشته باشد، نه بیش‌تر.

رون درمر در ادامه اظهارات بهانه‌جویانه خود در این اجلاس هشدار داد: حقیقت این است که ایران نیازی به برنامه هسته‌ای صلح‌آمیز ندارد. چون این کشور سرشار از منابع نفت و گاز است.

وی هم‌چنین در ادامه ادعاهای نخ نمای خود درباره تکنولوژی موشک‌های بالستیک ایران ابراز نگرانی کرد و گفت: تنها هدف آن‌ها داشتن کلاهک‌های هسته‌ای است. اگر ایران خواستار یک برنامه هسته‌ای صلح‌آمیز است نیازی به چنین موشک‌هایی ندارد.

درمر افزود: اسراییل به شدت در مورد مذاکرات کنونی ایران و 1+5 نگران است چون شواهد نشان می‌دهد 1+5 قصد دارد توافقی را بپذیرد که به تهران اجازه می‌دهد ظرفیت تولید سلاح هسته‌ای‌اش شامل ادامه فعالیت تاسیسات آب سنگین اراک و برنامه‌های موشک‌ بالستیک را حفظ کند.

مقامات صهیونیستی همواره مخالف مذاکرات ایران و 1+5 و به موفقیت رسیدن آن بوده و بارها درباره بهبود روابط ایران و غرب در این مذاکرات ابراز نگرانی کرده‌اند.

این در حالی است که رژیم صهیونیستی تنها دارنده سلاح هسته‌ای در منطقه به شمار می‌آید.

به نوشته روزنامه تامیز آو اسراییل، درمر علاوه بر این تاکید کرد جامعه بین‌الملل نباید به ایران اجازه دهد تاسیسات تولید سلاح هسته‌ای خود را حفظ کند و در صورت حصول توافق میان ایران و 1+5 توافقی از سوی اسراییل قابل قبول است که به طور کامل ظرفیت تولید سلاح‌های هسته‌ای در ایران را نابود کند.

سفیر رژیم صهیونیستی در این سخنرانی به مساله توقف روند مذاکرات صلح میان اسرائیل و فلسطین و پایان دوره میانجیگری آمریکا پرداخت و گفت که مساله هسته‌ای ایران چالش مهم اسراییل است نه فلسطین.

لیگ ضد افترا یک سازمان غیردولتی بین‌المللی مستقر در نیویورک است که خود را مهم‌ترین سازمان حمایت از حوقق بشر در آمریکا قلمداد می‌کند. این سازمان هم‌چنین مهم‌ترین وظیفه‌اش را مقابله با یهودستیزی و حمایت از حقوق مدنی شهروندان صهیونیست و مقابله با هرگونه نژادپرستی و نفرت پراکنی معرفی می‌کند اما اصلی‌ترین فعالیت‌های این سازمان مقابله با یهودستیزی است.

انتهای پیام

کد N253234