بیانیه حزب بعث در حمایت از نامزدی اسد در انتخابات ریاست‌جمهوری

سوريه

حزب بعث سوریه با انتشار بیانیه‌ای ضمن اعلام حمایت خود از نامزدی بشار اسد در انتخابات ریاست جمهوری آتی از مردم سوریه خواست تا مشارکت گسترده‌ای در انتخابات داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری پانوراما، حزب بعث، حزب حاکم در سوریه با انتشار بیانیه‌ای ضمن اعلام حمایت خود از نامزدی بشار اسد، رئیس جمهوری این کشور در انتخابات ریاست جمهوری آتی اعلام کرد که سوریه با جنگ تروریستی بی‌سابقه‌ای مواجه است که ماهیت، هویت ارتش و ملت آن را هدف قرار داده است.

در این بیانیه تاکید شده است که بشار اسد می‌تواند به دلایل زیر بهترین رهبر برای سوریه باشد:

1‌- اسد صاحب طرحی سیاسی، اجتماعی و اقتصادی است که با توجه به شرایط موجود نتوانسته تمامی آن را عملی کند.

2‌ - اسد رئیس حزبی است که نماینده بزرگ‌ترین سازمان‌های سیاسی در سوریه و از محبوبیت مردمی زیادی برخوردار است.

3‌ - نامزدی بشار اسد به عنوان شخصیتی ملی در واقع تجلی میهن دوستی است که برخی گروه‌ها آن را هدف قرار داده‌اند.

4- ‌بشار اسد شخصیتی ملی و تبلور واقعی ملی‌گرایی است که از سوی برخی جریان‌ها هدف قرار گرفته است.

5‌ -وی رهبری ملی‌گرا به معنای واقعی کلمه در عرصه منطقه‌ای و بین‌المللی است چرا که در مقابل نیروهای استعمارگر ایستاده است.

6- بشار اسد از حمایت مردمی گسترده‌ای در سوریه و خارج از آن برخوردار است و این حمایت در مراکز اجتماعی و رسانه‌ای کاملاً‌ متبلور است.

7 ‌- اسد با هدف دفاع از اراده ملت سوریه و احترام به قانون اساسی در مقابل تمای فشارهای خارجی ایستاده است.

8- ‌بشار اسد پدیده‌ای تاریخی و ملی است که در اذهان تمامی ما با استقلال و مقابله با طرح‌های استعمارگران و پیروزی بر آن‌ها مرتبط است.

9 - سوریه وارد جنگی بی‌سابقه شده و نیاز به شخصیتی دارد که بتواند این کشور را از بحران نجات دهد، مطمئناً‌ بشار اسد تنها شخصیتی است که از نظر سیاسی، مردمی و اخلاقی می‌تواند رهبر آینده کشور باشد.

10 - بشار اسد نماینده وجدان جمعی عرب و رمز مقاومت است.

11- نامزدی اسد در انتخابات آتی پیامی به نیروهای خارجی می‌دهد مبنی بر اینکه جنگ سوریه لطمه‌ای به شخصیت اسد نزده است.

12‌ - حزب بعث معتقد است که نامزدی اسد ادامه روند و راه این حزب و حفظ طرح ملی آن و وفای به عهد نسبت به شهیدان است.

13‌ - نامزدی اسد در انتخابات در واقع قدردانی از دستاوردها و جانفشانی‌های ارتش سوریه در مقابله با تروریسم و گروه‌های تروریستی است.

14-‌ بشار اسد نماینده و الگوی تمدن و فرهنگ و شخصیتی میانه‌رو در عرصه دینی و فکری است.

در ادامه این بیانیه تأکید شده است: مردم سوریه با یک آزمون تاریخی و سرنوشت‌ساز مواجهند برای همین باید در انتخابات آتی مشارکت گسترده و کارآمدی داشته باشند و همچنین باید بدانند که بشار اسد نماینده ارزش‌ها، مفاهیم و اخلاق نیکو در میان ماست.

در این بیانیه آمده است: ما اطمینان داریم که شهروندان سوری به درجه والایی از آگاهی سیاسی و حس مسئولیت دست یافته‌اند و به جهانیانی ثابت می‌کنند که بشار اسد گزینه و شخصیت مورد اعتماد آن‌هاست.ملت سوریه در چنین شرایط سختی هم می‌تواند دشمنانش را شکست بدهد و دست به اصلاحات سیاسی، اجتماعی و اقتصادی بزند.

انتهای پیام

کد N253144