وزیر دارایی روسیه: تحریم های آمریکا بی تاثیر است

اوکراین

تهران- ایرنا- ˈآنتوان سیلوانوفˈ وزیر دارایی روسیه گفت : تحریم های آمریکا علیه شرکت های تولید فناوری روسیه تاثیری بر روند فعالیت این شرکت ها نخواهد داشت.

به گزارش روز سه شنبه خبرگزاری رویترز از مسکو، سیلوانف در جمع خبرنگاران افزود: در حال حاضر هیچ شرکتی از بابت این تحریم ها متضرر نخواهد شد.

بر اساس این گزارش، ˈباراک اوباماˈ رییس جمهوری آمریکا روزگذشته اعلام کرد واشنگتن بعضی از صادرات روسیه در زمینه فناوری را به عنوان بخشی از دور جدید تحریم ها به دلیل بحران اوکراین هدف قرار می دهد.

ˈولادیمیر پوتینˈ رییس جمهوری روسیه نیز بعد از این سخنان اظهار داشت : روسیه می تواند با تولیدات داخلی مشکل پیش آمده در واردات هر محصولی را حل کند.

آمریکا و اتحادیه اروپا روز گذشته دور جدید تحریم ها را علیه روسیه اعمال کردند. آمریکا هفت مقام دولتی نزدیک به ولادیمیر پوتین و 17 شرکت دیگر روسی را تحریم کرد.

اتحادیه اروپا نیز دارایی های 15 تن از مقامات روسیه از جمله ˈدیمیتری نیکولایوویچ کوزاکˈ معاون نخست وزیر این کشور را توقیف کرد.

نام شماری از اعضای مجلس دوما روسیه، رییس ستاد ارتش این کشور و رهبران جدایی طلب در اوکراین نیز در فهرست اتحادیه اروپا دیده می شود.

اروپام**9157**1485** 1064
کد N253123