شریعتمداری در افتتاحیه دانشکده رسانه:

توپخانه‌ها از صدا افتاده و جای خود را به رسانه‌ها داده‌اند/ حریف در کار خود بسیار منسجم است

سایر حوزه ها

مدیرمسئول روزنامه کیهان با اشاره به اینکه امروزه در فرمول قدرت توان نظامی صدرنشین نیست، اظهار داشت: توپخانه ها به مرور از صدا افتاده و جای خود را به رسانه‌ها داده‌اند.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین شریعتمداری، مدیرمسئول روزنامه کیهان در مراسم افتتاحیه دانشکده رسانه فارس گفت: اولین روزنامه ای که در ایران چاپ شد عنوانش بود روزنامه وقایع اتفاقیه. مرحوم امیرکبیر و میرزا تذکره‌چی آن را منتشر کردند و مضمونش این بود که در درون ممالک یا داخل کشور اخبار و گزارش هایی از فرنگ می رسد که با واقعیت انطباق ندارد، لذا لازم است حاکمان ولایات و صاحبان منبر و صاحب نظران از اخبار و گزارش ها باخبر شوند.

وی در ادامه به ادامه روند فعالیت رسانه ای کشور بعد از آن اشاره کرد و گفت: سیدضیاء روزنامه برق را منتشر می کند در چهار صفحه به دلیل اینکه به مبانی اسلام تعریض داشته، توقیف می شود و بلافاصله بعد از آن، ایشان روزنامه شرق را راه می اندازد که چهارمین صفحه اش به زبان فرانسه و تکرار همان مطالب قبلی است. روزنامه شرق هم بعد از مدتی تعریض به مبانی اسلام توقیف می شود و بلافاصله وی روزنامه رعد را منتشر می‌کند. این نوع حرکت نشان می دهد که عقبه پشتیبانی دارد و در گوشه سمت راست روزنامه رعد این جمله نوشته شده بود، دانستن حق مردم است در حالی که تنها چیزی که از مردم دریغ می شود، دانستن است.

مدیرمسئول روزنامه کیهان با بیان اینکه رفتار عمومی برخواسته از افکار عمومی است، افزود: آدم ها آنطوری عمل می کنند که فکر می کنند و شما اگر بتوانید افکار عمومی را مدیریت کنید، رفتار عمومی را هم می توانید مدیریت کنید.

شریعتمداری ادامه داد: امروز در فرمول قدرت، توان نظامی صدرنشین نیست. توپخانه ها به مرور از صدا افتاده‌اند و جای خود را به رسانه ها داده اند. دشمن امروز هم ماشین جنگی دارد، ولی حضرت امام(ره) این فرمول را شکستند. امام(ره) می فرمایند دنیا تشنه فرهنگ ناب محمدی است، لذا اولین وظیفه هر خبرنگار و نویسنده اشاعه این فرهنگ است.

وی با بیان اینکه ما پیام داریم ولی رسانه نداریم، افزود: البته در راه رسیدن به رسانه گام های خیلی بلندی برداشتیم. من توصیه می کنم حتما در این میدان برای بچه ها و دانشجویان چند واحد عملیات روانی آکادمیک و تجربی در این دانشکده وجود داشته باشد زیرا دشمن و حریف در کار خود بسیار منسجم است ما هم باید منسجم باشیم.

مدیرمسئول روزنامه کیهان در ادامه به خاطره ای از امام(ره) و نقض آزادی بیان در دنیای غرب اشاره کرد و گفت: امام(ره) پیامی به پاپ ژان پل دوم نوشتند مبنی بر اینکه: آقای پاپ اگر حضرت مسیح(ع) امروز وجود داشت جانب ما را می گرفت یا آمریکا را و این پیام در هیچ یک از رسانه های غربی منتشر نشد و حاضر نشدند این پیام را چاپ کنند، همین هایی که دم از آزادی می زنند.

شریعتمداری در پایان با بیان اینکه ما خیلی زیادیم، ولی دشمن سعی می کند ما را کم جلوه دهد، خاطر نشان کرد: آنها این کار را با رسانه هایی که دارند، انجام می دهند. مثلا همین دیروز دادگاه مصر 720 نفر را به اعدام محکوم کرد و حدود 400 نفر را به حبس ابد. یقین بدانید در فتنه آمریکایی و اسرائیلی 88 همه دشمنان آمده بودند و همه توان را به میدان آوردند، ولی ما پیروز شدیم.