تداوم محاصره غزه بیش از 45 درصد جوانان را بیکار کرده است

غزه,بیکاری

تهران - بیش از 45 درصد جوانان فلسطینی ساکن نوار غزه به دلیل ادامه محاصره این منطقه از سوی صهیونیست ها بیکار هستند.

شبکه المیادین روز سه شنبه گزارش داد: با توجه به بیش از 8 سال محاصره نوار غزه از سوی اشغالگران و مشکلات فراوان ساکنان این منطقه در تردد به خارج و تعطیل شدن پروژه های ساخت و ساز و فعالیت های تولیدی به دلیل نرسیدن مواد اولیه و تجهیزات مورد نیاز، بیش از 45 درصد جوانان فلسطینی بیکار شده اند.

برپایه این گزارش، بیش از 40 هزار جوان فلسطینی دارای مدارک دانشگاهی و تحصیلات عالیه در نوار غزه یا فاقد شغل هستند یا به ناچار وارد مشاغل سطح پایینی شده اند که هیچ ارتباطی با تحصیلات و تخصص آنان ندارد. از این گذشته همین مشاغل ساده هم به تعداد کافی برای همه جوانان تحصیل کرده وجود ندارد.

المیادین افزود: بسیاری از جوانان فلسطینی به دلیل بسته بودن گذرگاه رفح قادر به ادامه تحصیل در خارج از فلسطین نیستند و تحصیلات آنان نیمه کاره باقی مانده است.

قطع مکرر برق در نوار غزه به دلیل کمبود همیشگی سوخت تنها نیروگاه برق این منطقه، بسیاری از فعالیت های تولیدی را به حالت تعطیل در آورده و در نتیجه به خیل بیکاران افزوده است.

بسیاری از جوانان تحصیل کرده در غزه منتظر فرصتی برای مهاجرت به کشورهای دیگر برای یافتن شغل و درامدی برای کمک به خانواده های خود هستند.محاصره غزه از سال 1386 ( ۲۰۰۷ میلادی ) و در پی پیروزی حماس در انتخابات و شکست جنبش فتح از سوی رژیم صهیونیستی آغاز شد. از زمان آغاز محاصره ، مرزهای این منطقه به روی سازمان های بین المللی امداد نیز بسته شد و به رغم فشارهای بین المللی این وضعیت تاکنون ادامه دارد.

خاورم 1491 *1446
کد N253007