پورمختار در گفتگو با مهر اعلام کرد:

بررسی حادثه واژگونی اتوبوس اسکانیا در تهران در کمیسیون اصل 90

مجلس

رییس کمیسیون اصل 90 از بررسی وضعیت واژگونی اتوبوس اسکانیا در بزرگراه آزادگان در کمیسیون اصل 90 خبر داد و گفت: در جلسه این هفته کمیسیون با حضور مسئولان شرکت اسکانیا و پلیس راهنمایی و رانندگی به پرونده حادثه تصادف رسیدگی می‌کنیم.

محمد علی پورمختار رییس کمیسیون اصل 90 در گفتگو با خبرنگار پارلمانی مهر،درخصوص آخرین وضعیت پرونده رسیدگی به شرکت اسکانیا در کمیسیون متبوعش گفت: تاکنون درباره وضعیت پرونده خودروهای اسکانیا راهنمایی و رانندگی گزارشاتی در باره نحوه ساخت این خودروها ارائه و اخطارهایی را نیز مطرح کرده همچنین شرکت اسکانیا گزارشی را به مجلس ارائه کرد که نواقص این خودروها بر طرف شده است و بخش دیگری از آن نیاز به زمان دارد و از مجلس فرصتی درخواست کردند.

وی افزود: البته شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد مسئولیت های در این زمینه دارد و گزارشی که به کمیسیون ارائه کرد،گزارش جامعی در خصوص تولید این خودروها نبود.

پورمختار همچنین از بررسی وضعیت واژگونی اتوبوس اسکانیای بخش خصوصی در بزرگراه آزادگان در کمیسیون اصل 90 خبر داد و گفت:جلسه چندجانبه ای درباره بررسی وضعیت خودروهای اسکانیا و همچین عامل مقصر در حادثه روز گذشته بزرگراه آزادگان را در جلسه این هفته کمیسیون برگزار می‌کنیم و به بررسی علت جزئیات این حادثه و نقش شرکت اسکانیا می‌پردازیم.

وی همچنین به فرصت یک ماه مجلس به شرکت اسکانیا برای رفع نواقص خودروهایش اشاره کرد و گفت: با پایان این فرصت امیدواریم این شرکت موفق در رفع نواقص خود شده باشد و ما رسیدگی مجدد به پرونده این شرکت خودرو سازی را در جریان کار کمیسیون قرار می‌دهیم.

به گزارش مهر نمایندگان مجلس شورای اسلامی گزارش مربوط به استانداردسازی و تولید خودروی اسکانیا نیز را در کمیسیون اصل 90 مورد بررسی قرار دادند و مجلس مهلت یک ماهه به شرکت خودروساز اسکانیا داد تا این شرکت ملزم به رفع ایرادات خودروهای خود شود.