قادری مطرح کرد

لزوم صرف منابع حاصل از هدفمندی یارانه‌ها در اجرای طرح‏‌های سرمایه‌‏گذاری

هدفمندي يارانه‌ها

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: منابع حاصل از هدفمندی یارانه را می توان در پروژه‌های مختلف ملی و استانی سرمایه‌گذاری و از محل درآمد حاصله همه مردم را منتفع کرد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: منابع حاصل از هدفمندی یارانه را می توان در پروژه‌های مختلف ملی و استانی سرمایه‌گذاری و از محل درآمد حاصله همه مردم را منتفع کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه فارس، جعفر قادری در مراسم تجلیل از کارفرمایان کارآفرین و کارگران نمونه استان فارس، گفت: همه اذعان داریم که بخشی از مشکلات جامعه به پایین‌بودن سرمایه‌گذاری باز می گردد، نیاز به منابع داریم که سرمایه‌گذاری انجام دهیم اما واقعیت این است که منابع هم داریم و اگر از آن به‌درستی استفاده شود، می توان این منابع را به سرمایه‌گذاری بدل کرد.

قادری با بیان اینکه ارزش روز سهام عدالت 100 هزار میلیارد تومان است، منابع مالی این سهام را یکی از محل های مناسب برای تامین منابع مالی مورد نیاز دانست و گفت: با توجه به اینکه 7 درصد جمعیت کشور در فارس است حدود 4 هزار و 500 میلیارد تومان از مجموع سهام عدالت کشور در این استان وجود دارد که می‌توان از محل این منابع 10 واحد تولیدی در فارس ایجاد کرد.

وی گفت: نقدینگی موجود در جامعه از نظر همه آگاهان یک معضل است، این نقدینگی مانند یک سیل و جریان برانداز عمل می کند که به هر سمتی سوق پیداکند، مشکل‌ساز است، مگر اینکه به سمت تولید هدایت شود، در این صورت می توان بخش اعظمی از مشکلات را حل کرد.

قادری با بیان اینکه طی سه سال گذشته هر سال بالغ بر چهل و دو هزار میلیارد تومان بین مردم به عنوان یارانه نقدی توزیع شده است، گفت: اگر یارانه نقدی به سبدکالا تبدیل یا در قالب اوراق مشارکت عرضه شود، حتی با سود بیش از 20 تا 30 درصد، می توان با استفاده از منابع مالی حاصل از آن، ظرف مدت یکسال کل فازهای پارس جنوبی را به بهره برداری رساند و سالانه 100 هزار میلیارد دلار به درآمد کشور اضافه کرد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی استفاده از منابع حاصل از هدفمند کردن یارانه در پروژه های آزادراهی و سایر پروژه‌های تولیدی در سطح استان ها نظیر ساخت پتروشیمی و کارخانه های تولیدی را از دیگر مسیرهایی دانست که می تواند زمینه رشد جامعه را در زمینه اقتصادی فراهم کند.

انتهای پیام

کد N252714