لاریجانی طی پیامی به همایش بسیج کارگری:

تقدیم هزاران شهید از سوی جامعه کارگری درخشش این دلاورمردان را نمایان ساخته است

مجلس

رئیس مجلس شورای اسلامی طی پیامی به همایش بسیج کارگری اعلام کرد: تقدیم هزاران شهید از سوی جامعه کارگری ما درخشش ممتاز و خیره کننده این دلاورمردان و شیرزنان را به زیباترین شکل ممکن به رخ کشیده و نمایان ساخته است.

به گزارش خبرنگار مهر، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی طی پیامی به همایش بسیج کارگری این روز را به کارگران بسیجی تبریک گفت.

متن کامل این پیام به شرح زیر است:

یکی از میراث های ماندگار و پرافتخار که حضرت امام (ره) به یادگار نهاد تشکیل بسیج مستضعفین است. بسیج شجره طیبه ای است که نهال آن به دست باغبان انقلاب غرس شد و در پهنه فراخ این سرزمین کهن ریشه دواند و آوندهای آن از شیره جان و جاری شدن خون شهیدان پاکباز این مرز و بوم قوت گرفت و سرانجام به درختی ستبر و تنومند مبدل گشت.

بسیج مدرسه معرفت و مکتب شعور و شیدایی است. همان معرفتی که سرور و سالار شهیدان در روز عاشورا جلوه ای از آن را به جهانیان نشان داد و عالم آفرینش را به بهت و حیرت فرو برد.

بسیجیان در آوردگاه جنگ و دوران پرفروغ دفاع مقدس نشان دادند که بندگان آخرت بین خدایند که هیچ امری جز معامله با حضرت حق آنها را راضی نمی کند. آنان متواضعانه و بی ادعا، خالصانه و بی نام و نشان عزیزترین سرمایه وجودی خویش یعنی جان شیرین خود را در کف نهادند و با معصومیتی وصف ناشدنی به محضر دوست تقدیم نمودند.

بی شک یکی از شاخه های پربرگ و بار بسیج مجموعه ای است که به کارگران کشور پیوند خورده که همانا بسیج کارگری است. کارگران عزیز  کشور مجموعه ای از مردان و زنانی هستند که با تلاش و سعی مثال زدنی خویش الگوهای برجسته ای از سخت کوشی را به نمایش گذاشته اند و با دارا بودن ویژگی های ارزشمندی همچون قناعت، دینداری، ولایتمداری، صبر و شکیبایی به سندی پرافتخار برای ملت بزرگ ما مبدل گشته اند. تقدیم هزاران شهید از سوی جامعه کارگری ما درخشش ممتاز و خیره کننده این دلارمردان و شیرزنان را به زیباترین شکل ممکن به رخ کشیده و نمایان ساخته است.

اینجانب هفته کارگر را صمیمانه به جامعه شریف و تلاشگر کارگری کشورمان تبریک و تهنیت عرض می نمایم و روز نهم اردیبهشت ماه که برابر با سالروز تشکیل بسیج کارگری است را گرامی داشته و از دست اندرکاران برگزاری این همایش بزرگ کمال تشکر را دارم.

از خداوند توفیق بسیجیان عزیز جامعه کارگری را تحت زعامت مقام معظم رهبری مسئلت می نمایم.

به گزارش مهر، همایش بزرگداشت روز بسیج کارگری و تجلیل از 14 هزار شهید کارگری کشور در سالن همایش های ساپکو برگزار شد. در این جلسه قرار است محمد حسن ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی و علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی سخنرانی کنند.