اسلام‌آباد: به مذاکره با طالبان ادامه می‌دهیم

مقامات پاکستانی اعلام کردند، رهبران سیاسی و نظامی این کشور تصمیم گرفته‌اند گفت‌وگوهای همه‌جانبه با طالبان تا رسیدن به نتایج ملموس ادامه یابد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این تصمیم در نشستی به ریاست نواز شریف، نخست‌وزیر پاکستان که برای بررسی مذاکرات کنونی با طالبان تشکیل شده بود، اتخاذ شد. این نشست در حالی برگزار شد که به دنبال پایان یافتن آتش‌بس اعلام شده از طرف طالبان، حملات تروریستی در پاکستان به شدت افزایش یافته است.

این آتش‌بس 40 روزه 10 آوریل خاتمه یافت و طالبان اعلام کرد، از آنجا که دولت در مورد دو تقاضای اولیه آن‌ها یعنی آزادی زندانیان و دادن مناطقی در منطقه قبائلی وزیرستان جنوبی به طالبان هیچ پیشرفتی نداشته است، آن‌ها این آتش‌بس را تمدید نخواهند کرد.

در بیانیه رسمی که بعد از نشست مقامات ارشد سیاسی و نظامی پاکستان صادر شد، آمده است: در این نشست اتفاق نظر کاملی در بین اعضا وجود داشت مبنی بر این که فرایند گفت‌وگو با طالبان باید دستورکار دقیقی داشته باشد و باید بر اساس شاخص‌های کاملا تعریف شده انجام شود.

در این نشست ژنرال رحیل شریف، فرمانده ارتش، چودری نثار علی خان، وزیر کشور ، ژنرال ظاهر السلام، رئیس سازمان اطلاعاتی، طارق فاطمی، دستیار ویژه نخست‌وزیر و سایر مقامات ارشد امنیتی پاکستان حضور داشتند.

در این نشست در مورد حملات اخیر تروریستی به شدت ابراز نگرانی و بر تعهد به اتخاذ اقدامات قاطع علیه عاملان این حملات تاکید شد.

در این نشست همچنین رئیس سازمان اطلاعاتی پاکستان نخست‌وزیر این کشور را در جریان اقدامات اتخاذ شده بعد از حملات اخیر تروریستی و شرایط کلی امنیتی کشور قرار داد.

وزیر کشور پاکستان نیز گفت، عاملان این حملات بازداشت و محاکمه خواهند شد تا هویت آن‌ها برای مردم پاکستان مشخص شود.

انتهای پیام

کد N251744