ستایش ملکه اسپانیا از هنر ایرانی

ملکه اسپانیا, هنر ایرانی

مادرید- ایرنا- خانم ˈصوفیاˈ، ملکه اسپانیا امروز دوشنبه در جریان برگزاری بازارچه خیریه دیپلماتیک این کشور اروپایی در مادرید - پایتخت-، ذوق و هنر ایرانی را که در صنایع دستی آن جلوه گر است، مورد ستایش و تحسین قرار داد.

به گزارش ایرنا، بیست و یکمین بازارچه خیریه دیپلماتیک اسپانیا امروز با مشارکت 50 کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران در سالن کنگره مادرید برگزار شد.

بر اساس این گزارش، ملکه صوفیا هنگام بازدید از این بازارچه، در غرفه ایران توقف کرد تا هر چه بیشتر با انواع صنایع دستی از جمله تابلوهای مینیاتور، مناظر و جاذبه های گردشگری آن و نیز، غذاهای ایرانی آشنا شود.

ˈمحمدحسن فدایی فردˈ سفیر جمهوری اسلامی ایران در مادرید و همسرش در جریان این بازدید، توضیحات لازم را به ملکه اسپانیا ارایه کردند.

سفارت جمهوری اسلامی ایران در این بازارچه، علاوه بر نصب تصاویری از مراکز گردشگری، انواع صنایع دستی کشورمان را همراه با غذاهای سنتی ایران عرضه کرده و از مهمانان، با چای داغ نیز پذیرایی می کرد.

بر اساس این گزارش، غرفه ایران یکی از بزرگترین غرفه های این بازارچه دیپلماتیک بود که عواید آن صرف امور خیریه می شود.

در این بازارچه همچنین از کتاب مصور اغذیه ملل که با همت انجمن دیپلماتیک اسپانیا به چاپ رسیده است، رونمایی شد.

چلوکباب کوبیده ایرانی از جمله غذاهایی است که در این کتاب، روش پخت آن به اسپانیولی ها آموزش داده شده است.

بازارچه خیریه دیپلماتیک اسپانیا هر ساله و به مدت یک روز در مادرید برگزار می شود.

به گفته مسئولان این بازارچه، امسال عواید حاصل از برگزاری آن به یک موسسه حمایت از کودکان فلج مغزی در اسپانیا اهدا خواهد شد.

اروپام **1234** شبس 1551
کد N251732