اعترافات تروریست‌های النصره دربرابر دوربین العالم

چند عضو گروهک تروریستی جبهه النصره که به دست نیروهای ارتش سوریه اسیر شده‌اند، در گفت‌وگویی اختصاصی با خبرنگار العالم، به کسب دستور از بیگانگان و دست داشتن در اقدامات تروریستی علیه تاسیسات دولتی و اموال عمومی در مناطق مختلف سوریه اعتراف کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این ترورریست‌ها در گفت‌وگو با خبرنگار العالم اعتراف کردند که دستور اجرای اقدامات تروریستی خود برای انهدام تاسیسات دولتی و غیردولتی سوریه را از عرب‌ها و ترک‌ها کسب می‌کردند.

این تروریست‌های اسیر شده با اعتراف به این که عناصری با تابعیت های مختلف به ویژه ترکیه‌ای، لیبیایی، فرانسوی، مصری، افغانستانی، چچنی، اردنی و الجزایری در سوریه می‌جنگند، تأکید کردند که این عناصر، افراد مسلح را با انواع سلاح‌ها آموزش می‌دادند و حتی مراکزی با مدیریت این بیگانگان برای آموزش دروس دینی به افراد مسلح دایر شده است و به آنها تلقین می شود که در سوریه، با "کفر" می‌جنگند و در صورت کشته شدن، وارد بهشت خواهند شد.

عناصر اسیر شده گروهک تروریستی النصره در ادامه اعترافات خود خاطرنشان کردند که سرکردگان النصره عملیات خود را با گروه تروریستی موسوم به "ارتش آزاد" تقسیم می‌کردند اما در مناطق مختلف سوریه با عناصر "داعش" درگیری داشته اند.

این افراد در پایان به برخورد خوب و انسانی نیروهای ارتش سوریه پس از اسارت اشاره کردند و گفتند: برخلاف آنچه گفته می شود، ارتش سوریه با آنها برخوردی بسیار خوب دارد و برای آنها غذا و آب فراهم کرده و هیچ گونه برخورد خشونت آمیزی با آنها نداشته است.

انتهای پیام

کد N251573