دیدار سفیر ایران با رییس پارلمان اسلوونی

مرتضی درزی رامندی، سفیر کشورمان در لوبلیانا روز دوشنبه با یانکو وبر، رییس پارلمان اسلوونی در محل پارلمان این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، رییس پارلمان اسلوونی در این دیدار ضمن خوشامدگویی به سفیر کشورمان، بر اهمیت همکاری‌ها، دیدارها و تبادلات پارلمانی در راستای تعمیق مناسبات همه جانبه دو کشور تاکید کرد.

یانکو وبر اظهار کرد: جایگاه، موقعیت، ظرفیت‌ها و توانمندی‌های موجود در مورد ایران، این احساس را به دست می‌دهد که ایران کشوری خاص است و علاقمندی شرکت‌های اسلوونی نیز برای گسترش همکاری‌های تجاری با ایران درحال افزایش است.

او با اشاره به آمادگی پارلمان اسلوونی برای حمایت و همکاری در جهت ایجاد زمینه و بستر لازم برای توسعه بیش از پیش مناسبات دو کشور، تصریح کرد: با همکاری متقابل می‌توانیم روابط دو کشور را در جهت اهدافی که تعیین کرده‌ایم به پیش ببریم.

رامندی نیز در این ملاقات با اشاره به روند مثبت مناسبات تهران – اسلوونی در کلیه زمینه‌های سیاسی، پارلمانی، اقتصادی و فرهنگی، رفت و آمدهای پارلمانی دو کشور در دو سال گذشته را نشانگر اراده دو طرف برای افزایش همکاری‌های پارلمانی و شناخت و تفاهم هرچه بیش‌تر مردم دو کشور از یکدیگر توصیف کرد.

وی هم‌چنین استمرار و افزایش رایزنی‌ها و این گونه دیدارها را پشتوانه‌ای در جهت تقویت روابط سیاسی و اقتصادی و فرهنگی دانست.

سفیر کشورمان با اشاره به این که در مدت کوتاه اقامت در اسلوونی شاهد ابراز علاقه فراوان مسوولان دولتی، پارلمان و شرکت‌ها و صاحبان صنایع بخش‌های خصوصی و دولتی اسلوونی برای گسترش همکاری‌های اقتصادی و تجاری با ایران بوده است، حمایت پارلمان اسلوونی را برای ایجاد بسترهای حقوقی و قانونی لازم جهت تسهیل این امر مهم توصیف کرد.

او آمادگی سفارت جمهوری اسلامی ایران را برای تلاش در جهت گسترش همکاری‌ها با اسلوونی در کلیه حوزه‌ها، به‌ویژه همکاری پارلمانی اعلام کرد.

تبادل نظر و رایزنی پیرامون رفت و آمدهای پارلمانی در سطوح بالا در آینده، از دیگر محورهای مذاکرات در این دیدار بود.

انتهای پیام

کد N251563