جلالی: شوراها نمونه متعالی از مردم‌سالاری دینی در جامعه ایران اسلامی است

سیاسی

کاظم جلالی در پیامی ضمن تبریک روز شوراها، شوراهای اسلامی شهر و روستا را نمونه متعالی از مردم‌سالاری دینی در جامعه ایران اسلامی دانست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، متن کامل پیام جلالی، رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس، به این شرح است:

9 اردیبهشت ماه در تقویم ملی ایران اسلامی بیانگر رشد و بلوغ حضور مردم در عرصه نقش‌آفرینی ایران اسلامی به حساب می‌آید چراکه عضویت در نهاد توانمند و تاثیرگذار شوراهای اسلامی شهروروستا که نمونه متعالی از مردم‌سالاری دینی در جامعه ایران اسلامی است، فرصتی طلایی برای مسئولان خدمتگزار به مردم شایسته خدمت فراهم آورده است چراکه اقدامات موثر و عملی شوراها در مناطق مختلف زمینه رضایتمندی مردم از خدمت رسانی را به نمایش گذاشته و اعتماد عمومی را افزایش خواهد داد.

بی‌شک امروز شوراهای اسلامی شهر و روستا نماد تبلور حضور اجتماعی مردم در پیشبرد برنامه‌های توسعه‌گرایانه و ارتقا روحیه همکاری عمومی و استفاده از خرد جمعی و توان و انرژی پرشور جوانان هستند و بسترهای پنهان و آشکار موجود در شوراها یکی از مهم‌ترین ظرفیت‌های پیشبرد اقتصاد مقاومتی است.

اعضای محترم شوراهای اسلامی شهر و روستا در راه توسعه و آبادانی منطقه خود تنها باید هدف مقدس خدمت به مردم را در سرلوحه کاری خویش قرار دهند تا با عزمی ملی و مدیریتی جهادی دست دردست دیگر مسئولان کشور شاهد شکوفایی هرچه بیشتر اقتصاد و فرهنگ این مرزوبوم باشیم.

اینجانب ضمن تبریک روز شوراها به اعضای محترم شورای اسلامی شهرها و روستاهای شهرستان‌های شاهرود و میامی توفیق روزافزون خدمتگزاران راستین مردم منطقه در سایه توجهات حضرت ولی‌عصر (عج) را از خدواند منان خواستارم.

انتهای پیام

کد N251553