معاون اول رییس جمهور بر ضرورت تقویت روحیه توسعه صنعتی در استان بوشهر تاکید کرد

بوشهر

تهران - ایرنا - معاون اول رییس جمهور با تاکید بر لزوم تقویت روحیه توسعه صنعتی در استان بوشهر گفت: باید جهت دهی در این استان به گونه ای باشد که سرمایه گذاری تبدیل به یکی از اهداف مهم شود و با تشویق مردم در این مسیر شاهد افزایش سرمایه گذاری صنعتی در این استان باشیم.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، اسحاق جهانگیری عصر امروز(دوشنبه) در جریان سفر به استان بوشهر در جلسه « بررسی مشکلات دستگاه های اجرایی استان بوشهر درپارس جنوبی» اظهار داشت: اجرای طرح های بزرگ در هر منطقه ای موجب تحول در آن منطقه می شود و با توجه به سرمایه گذاری هایی که در پارس جنوبی در حال انجام است انتظار می رود یک تحول بزرگ نه تنها در بوشهر بلکه در کل کشور ایجاد کند.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به منابع عظیم نفت و گاز در استان بوشهر خاطرنشان کرد: سرمایه گذاری های وزارت نفت در بخش نفت و گاز،علاوه بر صنعتی شدن این استان می تواند به نوعی اثرات مثبت در وضعیت مردم این مناطق به همراه داشته باشد.

جهانگیری توسعه سرمایه گذاری در پارس جنوبی را آغاز یک فرهنگ بزرگ صنعتی در منطقه عسلویه توصیف کرد و افزود: این سرمایه گذاریها قطعاً با تبعاتی همراه خواهد بود که باید از هم اکنون برای آن برنامه ریزی کنیم و مسائل اجتماعی و فرهنگی این مناطق را نیز مدنظر قرار دهیم.

معاون اول رییس جمهور اظهار امیدواری کرد با حمایتها وسرمایه گذاری های وزارت نفت در پارس جنوبی، دغدغه های موجود در شهرهای اطراف این منطقه رفع شده و مشکلات زیست محیطی، بهداشت و درمان، اشتغال و آبرسانی ساماندهی شود.

وی همچنین با اشاره به میراث فرهنگی موجود در استان بوشهر به ویژه آثار تاریخی بندرˈسیرافˈ گفت: مردم حاشیه خلیج فارس و به خصوص بوشهر از تاریخ و میراث کهنی برخوردار هستند که باید در جهت احیاء و حفظ آثار تاریخی این مناطق تلاش کنیم.

در این جلسه گزارشی از مشکلات و مسائل پارس جنوبی و شهرهای اطراف آن ارایه شد و راهکارهای حل این مسائل مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وزیر نفت نیز در این نشست با تاکید براینکه باید در طرح های در دست اجرا نسبت به رعایت استانداردهای زیست محیطی سخت گیری کنیم، گفت: مساله محیط زیست مساله بسیار مهمی است که امیدوارم با تعامل خوبی که میان سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت نفت وجود دارد بتوانیم به شکل مطلوب به این موضوع بپردازیم.

بیژن نامدار زنگنه با تاکید بر اهمیت مسایل اجتماعی، به دغدغه رییس جمهور نسبت به اجتماعات اطراف تاسیسات نفتی اشاره کرد و گفت: توانمند سازی نیروهای بومی، مسایل بهداشتی و درمانی و اشتغال زایی در این مناطق را وظیفه خود می دانیم.

سیام(1)9254** 1418
کد N251388