از دستگیری فرزند شهردار تهران بی‌اطلاع‌ام

حجت‌الاسلام و المسلمين غلامحسين محسني‌ اژه‌اي

... سخنگوی دستگاه قضا گفت: بازرسی از بند 350 اوین، یک بازرسی نوبتی بوده و اطلاع‌رسانی در مورد آن حائز اهمیت نبوده است.

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در ادامه نشست خبری سخنگوی قوه قضاییه، خبرنگاری سوال خود را اینگونه مطرح کرد که با توجه به اینکه شما فردی انقلابی هستید، می‌خواهم بدانم دلیل تعلل 5 ساله قوه قضاییه در برخورد با نشریه‌ای از سوی خدمتگزاران رژیم پهلوی چیست؟

وی با تبسم گفت: دوست دارم فردی انقلابی باشم، اما نیستم چون پیر شده‌ام.

محسنی‌اژه‌ای در پاسخ گفت: مطالبی را که شما می‌فرمایید از آن بی‌اطلاعم. گزارش‌های خود را به دادستان و هیات نظارت بدهید که قطعا رسیدگی می‌کنند.

وی با اشاره به موضوع بازرسی از اوین، گفت: این موضوعی نبوده که قوه قضاییه بخواهد آن را اطلاع‌رسانی کند؛ زیرا یک بازرسی نوبتی صورت گرفته بود.

دادستان کل کشور تصریح کرد: رسانه‌های غربی که این موضوع را مطرح کردند، قطعا اهداف خاصی داشتند؛ چرا که موضوع بازرسی یک موضوع عادی است که اتفاق افتاده و قطعا از این به بعد هم اتفاق می‌افتد.

به گزارش ایسنا، محسنی‌اژه‌ای در ادامه در پاسخ به پرسش یکی دیگر از خبرنگاران مبنی بر اینکه آخرین وضعیت پرونده تامین اجتماعی چیست، گفت: در مورد پرونده تامین اجتماعی موضوع خیلی گسترده و بحث‌های پیچیده‌ای مطرح است، اما در مورد سازمان تامین اجتماعی کیفرخواست صادر نشده است.

خبرنگاری با اشاره به صحبت‌های رییس قوه قضاییه خطاب به دادستان‌های شهرستان‌های سراسر کشور مبنی بر اینکه با فتنه‌گران نباید مماشات شود، از محسنی‌اژه‌ای پرسید که برنامه قوه قضاییه در این رابطه در آینده چیست؟

وی پاسخ داد: این صحبت‌ها از سوی رییس محترم دستگاه قضایی مطرح شد و قطعا کسانی که امنیت جامعه را برهم می‌زنند با آنها بدون اغماض برخورد می‌شود.

محسنی‌اژه‌ای در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درباره سرانجام پرونده نگین غرب گفت: متاسفانه از این پرونده آمار دقیقی ندارم.

دادستان کل کشور همچنین در پاسخ به پرسش خبرنگاری در مورد دستگیری یکی از فرزندان شهردار تهران گفت که این موضوع را تایید نمی‌کنم و آن را از شما می‌شنوم.

خبرنگار دیگری با اشاره به صحبت‌های اخیر رییس دستگاه قضایی در مورد تذکر جدی به رسانه‌ها از سخنگوی دستگاه قضا پرسید که آیا این تذکرات تنها در باب مسائل سیاسی است یا مسائل دیگری را هم شامل می‌شود؟ چرا که یکی از روزنامه‌های رسمی دولت با انتشار خبری علیه یک تولیدکننده داخلی مطرح کرده است، گفت: قطعا تذکر رییس دستگاه قضا برای مسائل سیاسی نبوده است؛ چراکه مسائل اقتصادی بسیار حائز اهمیت است.

وی ادامه داد: روز گذشته یکی از همین روزنامه‌ها از قول معاون اول رییس جمهور تیتر اقتصادی زده بودند که تعجب کردم و مشخص شد که چنین مطلبی کذب بوده است؛ بنابراین باید گفت که گاهی اوقات منتشر شدن خبرهای کذب اقتصادی زیانش به مراتب بیشتر از مسائل سیاسی است.

یکی دیگر از خبرنگاران با اشاره به اتفاقات در بازداشتگاه اوین، سئوال کرد که اگر قوه قضاییه این مسائل را زودتر اطلاع‌رسانی می‌کرد بهتر نبود که محسنی‌اژه‌ای گفت: این موضوع را قبول دارم که قوه قضاییه در بحث‌های اطلاع‌رسانی باید ابتکار عمل بیشتری داشته باشد و در پاره‌ای از موارد باید اطلاع‌رسانی به موقعی صورت گیرد.

خبرنگاری با اشاره به توقیف نشریات و اینکه آیا برخورد با نشریات با عدالت قضایی هماهنگ است و آیا قانون در این رابطه نباید بازنگری شود، خواستار ارزیابی محسنی‌اژه‌ای شد که وی تصریح کرد: هر قانونی که نوشته می‌شود بعد از مدتی ممکن است نیاز به بازنگری داشته باشد اما در قانون پیش‌بینی شده که اگر رسانه‌ای به مقدسات توهین یا مسائل دیگر، آن رسانه توقیف می‌شود زیرا در قانون این موضوع پیش‌بینی شده و مدیرمسوول مربوطه باید از قوانین اطلاعات کافی داشته باشند.

محسنی‌اژه‌ای در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری مبنی بر اینکه پرونده شکایت از خودروسازان به کجا رسید، گفت: در جریان این موضوع نیستم.

سخنگوی دستگاه قضا در پاسخ به سوال یکی دیگر از خبرنگاران در مورد اینکه کمیسیون اصل نود اعلام کرده ساخت و ساز هتل آریانا در یکی از شهرها باید متوقف شود، اما استاندار با این موضوع مخالفت کرده و گفته که باید در این رابطه دستور قضایی وجود داشته باشد، گفت: کمیسیون اصل نود نمی‌تواند دستور توقف دهد و بعید می‌دانم که چنین کاری را انجام داده است.

انتهای پیام

کد N251241