در دیدار با فرستاده ویژه نخست وزیر پاکستان صورت گرفت:

تاکید رئیس جمهور بر اتخاذ تدابیری در جهت امنیت مرز ایران و پاکستان

دولت

زمینه های فراوانی برای گسترش همکاری‌ها و روابط اقتصادی میان ایران و پاکستان وجود دارد که این بسترها باید ایجاد و فعال شوند.

رییس جمهور کشورمان در دیدار با فرستاده ویژه نخست وزیر پاکستان بر لزوم اتخاذ تدابیر لازم در جهت رفع نگرانی ها در خصوص امنیت مرزهای دو کشور تاکید کرد.

به گزارش ایلنا، حسن روحانی رییس جمهوری پیش از ظهر امروزبا سرتاج عزیز فرستاده ویژه نخست وزیر پاکستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

حسن روحانی در این دیدار روابط ایران و پاکستان را دوستانه، صمیمانه و برادرانه توصیف و خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی ایران امنیت و آرامش پاکستان را در راستای امنیت و آرامش خود می داند.

رییس جمهور با بیان اینکه امنیت مرزهای ایران و پاکستان موضوعی بسیار حائز اهمیت برای دو کشور است، بر لزوم اتخاذ تدابیر لازم در جهت رفع نگرانی ها در این خصوص تاکید کرد.

روحانی با اشاره به اینکه سطح روابط اقتصادی دو کشور در حال حاضر از جایگاه قابل قبولی برخوردار نیست و باید در راستای توسعه همکاری‌ها تلاش و برنامه ریزی شود، گفت: زمینه‌های فراوانی برای گسترش همکاری‌ها و روابط اقتصادی میان ایران و پاکستان وجود دارد که این بسترها باید ایجاد و فعال شوند.

رییس‌جمهوری با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران خواستار ایجاد روابط صمیمانه با همه همسایگان خود است، خاطر نشان کرد: مطمئناً تعامل روسا و مقامات دو کشور می تواند شرایط جدیدی را در جهت توسعه مناسبات همه جانبه تهران – اسلام آباد ایجاد کند.

سرتاج عزیز فرستاده ویژه نخست وزیر پاکستان نیز در این دیدار ضمن ابلاغ پیام کتبی نواز شریف نخست وزیر پاکستان به دکتر روحانی به روابط خوب ایران و پاکستان و اشتراکات فرهنگی میان دو کشور اشاره و تصریح کرد: پتانسیل های فراوانی برای ارتقاء روابط دو کشور وجود دارد که می توان از آنها در جهت گسترش مناسبات ایران و پاکستان استفاده کرد.

فرستاده ویژه نخست وزیر پاکستان با بیان اینکه باید مکانیزم هایی در راستای ارتقاء سطح همکاری های تجاری و اقتصادی میان دو کشور ایجاد شود تا شاهد تقویت و رابطه تنگاتنگی میان بخش های مختلف اقتصادی دو کشور باشیم، از دیدگاه مثبت رییس جمهور ایران نسبت به توسعه روابط و همکاری ها میان دو کشور تشکر کرد.

وی همچنین با اشاره به وجود مشکلات و معضلات در منطقه گفت: پاکستان نگران تنش های فرقه ای در دنیا بوده و خواهان گفت و گو در راستای حل این تنش ها است.

کد N251226